30 Kasım 2019
Black Friday Yeni Bir İş Alanı Doğurdu: 50 Dolar Karşılığında Sizin Yerinize Sırada Bekliyorlar 
Son yılların en büyük çılgınlıklarından biri "Black Friday". Tüketim toplumunun yeni gözdesi kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan Şükran Günü’ne ithafen gerçekleşen cuma günü oldu. İnsanlar indirime giren ürünler için çılgınca alışveriş yapma isteği ile dolup taşmaya başladı.
Beklenen günün yaklaşması ile beraber farklı fikirler ile yeni iş alanları ise popüler oldu. Kaliforniyalı bir çift, yerine sırada beklediklerinden kişi başı 50 dolar kazanmak için ilan verdi.

İnsanlar Alışveriş Yapmak İçin Gün Doğmadan Sıraya Girmeye Başlıyor

Kara Cuma'da verimli bir alışveriş için dünyanın her yerinden perakende zincirlerinin önünde binlerce kişi gün doğumunu beklemeden uzun kuyruklar oluşturmaya başlıyor. Havanın soğuk olmasına aldırmayan tüketiciler saatlerce kapıların açılmasını bekliyor. Kapıların açılmasının ardından ise tüketicilerin indirimli ürünlere nasıl hücum ettiği ise çeşitli görüntülere neden oluyor.

İnsanlar Sadece Bir Fırsat Yakalamayı Bekliyorlar

Girişimci ruhunun nerede, nasıl ortaya çıkacağı hiç belli olmuyor. Uzun kuyruklarda beklemekten sıkılanlar için alternatif yollar da mevcut. Kaliforniya'nın Upland bölgesinde yaşayan Alexis ve Steven çifti ise fırsatı avantaja çevirenlerden. İkili, alışveriş çılgınlarından sipariş alıyor ve onların yerine uzun ve sıkıcı sıralara giriyorlar. Bunun karşılığında ise 50 dolar kazanıyorlar.
İşlerini büyütmeye karar veren çift, sosyal medyadan reklam yaptıklarını ve bu şekilde bir sürü 'müşteri' bulduklarını dile getiriyorlar. Üşümemek için ise arabalarında ısındıklarını belirten Steven, "Daha önce bir süre evsizdik, yani soğukta beklemek bizim için gerçek bir problem değil" diyerek işlerine devam edeceklerini söylediler. Ayrıca bunun sonu gelmeyeceğini de belirtiyorlar. Fikrin Alexis'ten çıktığını söyleyen Steven, konu ile alakalı şunları söylüyor:

"Konu para olduğunda eşim yaratıcı düşünür. Eminim bu son işimiz olmayacak. Yaptığımız şeyi düşündüğünüzde bu kolay yoldan para kazanmanın bir türü."

0

arrow_upward