l Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon - CEOtudent

Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon

Kaplan International

Kaplan International

Kaplan International, 6 ülkeye yayılmış 37 akredite dil okuluna sahiptir.

Dünya artık bir bütün. Yeni gelişmeler, yeni teoriler, yeni buluşlar hepsi bir yerlerde başka insanlarla buluşmayı bekliyor. Bu buluşmaları hızlandıran etken ise insan doğasının merakı ve eğitim ihtiyacı oluyor. Eğitim ise artık uçsuz bucaksız ve evrensel bir değer. İstemenin nasıl sınırları yoksa öğrenmenin de sınırları yok.
Doğru adımlar atmak, başarıya biraz daha yaklaşmak ve kendimizi en verimli eğitim vizyonlarıyla donatabilmek için kişisel eğitim anlayışımızı dünyadaki eğitim standartlarına yaklaştırmamız gerekiyor.
Ekmeğin artık aslanın ağzında değil, midesinde olduğu bir dünyada kendinizi daha iyi eğitmek ve eğitim vizyonunuzu genişletmek adına yapabileceğiniz çok şey var. Fakat bazı detaylar ve bakış açıları işinizi çok daha kolaylaştıracak.

1) Eğitim, teknoloji ile beraber evrim geçiriyor.

Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon 1
Online eğitim platformlarında yoga derslerinden gastronomiye, uzay fiziğinden dijital pazarlamaya kadar her alandan, onlarca hatta yüzlerce saatlik derslere ulaşabiliyorsunuz.
Eğitim tüm dünyada dijitalleşiyor ve adeta evrim geçiriyor. Eğitimdeki bu dönüşümü yakalamak, değişimin merkezinde olmak edinebileceğiniz en iyi deneyimlerden.

2) Eğitimini tasarla, zamanını yönet.

Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon 2
Bildiğimiz anlamıyla eğitim, okul yıllarında öğretmenlerin ya da müfredatın öğrenmemizi talep ettiği bilgiler bütünüydü. Fakat kendini eğitmek bambaşka bir şey. Her şeyden önce kendinizi nerede, nasıl, ne zaman eğiteceğiniz ile ilgili bir projeksiyona ihtiyacınız var. Başarılı insanlar için bu projeksiyonu oluşturmak, takip etmek ve sonuç almak bir yaşam biçimi. Çünkü öğrenilmeyi, okunmayı bekleyen onlarca denklem, yüzlerce makale, binlerce kitap var. Elbette yaşamınız boyunca hepsine zaman ayıramayacaksınız. Dolayısıyla bireysel eğitiminiz ve başarınız için zamanınızı en doğru kaynaklara, en verimli şekilde harcamanız gerekiyor.

3) Girişimcilik artık bir kariyer seçimi olduğu kadar bir eğitim aracı.

Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon 3
Girişimcilik tüm dünyada deneyimlenmesi gereken bir eğitsel serüven olarak tanımlamıyor. Sosyal girişim, startup ne olursa olsun burada bir başlangıç yapın. Çünkü sonuç kadar bu yoldaki kazanımlarınız da çok değerli. Girişimcilik, kariyer seçiminiz olmasa bile bunu başlı başına bir kişisel eğitim simülasyonu olarak değerlendirin.

4) Network hala geçerliliğini koruyan güçlü bir kavram!

Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon 4
Network’ü sadece kariyer fırsatı olarak değerlendirmek doğru bir bakış açısı değil. Network kendini iyi yerlerde olan, hedefleri olan, kendini geliştiren idealist bireylerle çevrelemektir. Her insan bir bilgi ve deneyim hazinesidir. Ne kadar farklı disiplinlerden insanla iletişim içinde olursanız bilgiye erişim şansınız o kadar artar.
Dünya genelinde de işler bu yöne doğru ivme kazanıyor. İnsanlar artık dijitalden ulaşmakta zorlandıkları deneyimlere, bilgi birikimlerine ilgili konudaki uzman kişilerin kendilerinden ulaşıyor.

5) Kültür etkileşimi ve yabancı dil öğrenmek bireysel eğitiminize ciddi şekilde ivme kazandırır.

Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon 5
Yeni bir dil öğrenmek zihninize, dünyanıza ve eğitiminize yeni bir boyut kazandırır. Kültür etkileşimi de okuyarak, izleyerek ya da dinleyerek öğrenemeyeceğiniz kadar hassas ve değerli deneyimler içerir. Bu iki kavram olayları ve dünyayı çok boyutlu görmenizi sağlar. Her yeni bakışta başkalarının göremediği detaylara erişirsiniz. Bu erişim ayrıcalığı eğitiminize ivme kazandırır. Bu yüzden başka bir ülkede başka toplumlarla ve insanlarla etkileşime girin. Başka bir ülkede başka bir dil öğrenin.

Her yıl 150’den fazla ülkeden 40.000 öğrenci Kaplan International⇗ ile yurt dışında İngilizce öğreniyor.

Sen de İngilizce’yi yurt dışında öğren, Kaplan International ile kendine en iyi yatırımı yap!

Detaylı bilgi için: kaplaninternational.com/tr⇗
Bireysel Eğitimde Dünyayı Yakalamak İsteyenlerin İşini Kolaylaştıracak 5 Vizyon 6
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/