Bir Efsane Küllerinden Doğacak Mı? Nokia 3310

Pek çoğumuz sağlamlığı ile pek çok caps ‘e konu olmuş, Nokia’nın 2000 yılında piyasaya sürüp ortalığı toza dumana katmasını sağlayan 3310 modelini yakından tanıyoruz. Bizi saatlerce başında tutan yılan oyunuyla, Aliye melodisi çaldığımız tuş kombinasyonlarıyla çocukluğumuzda derin izler bırakmış olan nam-ı diğer “Reis”, sonrasında akıllı telefonların çıkması ile yerini başka modellere bırakmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Numia serisi ile istediğini elde edemeyen Nokia, Microsoft çatısı altına girmiş ancak yine Android ve IOS ‘un  hüküm sürdüğü sektörde tutunamamış ve Anroid telefonlar üreteceğini açıklamıştı.
Firma üstünden arabalarla geçilen, tonlarca ağırlıkta press makinalarını ziyaret eden telefonun yeterince ilgi odağı olduğunu düşünmüş ki geçtiğimiz senelerde yeniden üretmeye başlayacağı serilerin yanında tuşlu telefon tutkunları için yeni bir 3310 modeli olabileceğini ima eden paylaşımlarda bulunmuştu. 
Son olarak Nokia MWC 2017 ‘de New 3310 etiketiyle telefonu tanıtmış ve dedikodulara son noktayı koymuştu. 
Çift SIM kart desteği

Symbian işletim sistemi
1200 mAh büyüklüğünde batarya 
32 GB’a kadar artırılabilir 16 MB dahili hafıza gibi özellikleriyle tanıtılan telefonun dünya genelinde 50-70 Dolar arası bir fiyattan satışa sunulması bekleniyordu ki geçen hafta İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede 65 Dolar etiketi ile satışa sunuldu. Peki ülkemizde nasıl bir fiyatlandırma söz konusu?

Durum Türkiye için bir farklı. 3310, hepsiburada üzerinden Türkiye için 549 TL etiketi ile satışa sunuldu. Tabii ki fiyatın bu denli yüksek olmasında ülkenin vergileri ve aracı firmaların koyduğu kar marjları büyük etmen. 
Peki başarılı geçmişi ile yıllarca akıllarda kalan 3310, yeni görünümü ve bu fiyatıyla Türkiye’de tekrar popüler hale gelir mi? Bekleyip göreceğiz
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/