Bill Gates, Kripto Paraları Desteklemediğini Söyledi

Rafet Alp Toprak

Rafet Alp Toprak

kurulakirdi.com

6 Mart 2018

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, suç için bir araç haline geldiği ve kimi durumlarda insanların ölümüne neden olabileceğini düşündüğü için kripto para birimlerini desteklemiyor.
Gates, geçtiğimiz Salı günü Reddit’te yanıtladığı sorularda, Web’in gizli kalmasının kripto para birimleriyle yapılan para işlemlerini maskeleyebileceği anlamına geldiğini ve bunun iyi bir şey olduğunu düşünmediğini söyledi.
“Aynı gizlilik vergi kaçakçılığını, kara para aklamayı ve terörist finansman planlarını kolaylaştırabilir. Şu anda şifreli para birimleri, fentanil ve diğer uyuşturucuları satın almak için kullanılıyor. Dolayısıyla ölüme oldukça doğrudan bir şekilde neden olan nadir bir teknoloji” diye de ekledi.
Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları

Türk Dil Kurumunun tanımına göre zeka; insanın düşünme, akıl yürütme, nesnel gerçekleri algılama, kavrama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tümüdür. Peki ze...

Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap