BIC Angels’tan Lala Eğitim’e 3,6 Milyon TL Değerlemeyle Yatırım

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

17 Ekim 2016

Lala, üniversite sınavına hazırlık sürecindeki öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve eğitim kurumu yöneticilerinin hayatlarını kolaylaştırmak üzere yola çıkan bir girişim. BIC Angels, Eray Erdoğan, Furkan Taşel ve Tekin Öztekin isimli üç arkadaş tarafından hayata geçirilen Lala’ya yatırım yaptığını açıkladı. Yatırımın miktarı açıklanmıyor fakat yatırımın 3,6 milyon tl değerleme üzerinden yapıldığı gelen bilgiler arasında.Türkiye’nin önde gelen birçok özel eğitim kurumu ile de anlaşması olan Lala’nın şu anda 35 bin kullanıcısı bulunuyor. Aynı zamanda Lala’nın üniversiteye hazırlık sektörünün lideri 12 yayın evi ile iş ortaklığı sürüyor.

Bu yatırım ile Lala, üniversiteye girişte hem öğretmenin hem öğrencinin yükünü hafifleteceği ürünü Luna’yı geliştirmeyi, satış ve pazarlama kanallarına odaklanmayı hedefliyor.

Lala Eğitim’in kurucu ortaklarından Eray Erdoğan, 6 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz “We Are Young” isimli etkinliğimizde de Lala’nın hikayesini anlatmıştı.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap