11-13 Ekim 2018 | Haliç Kongre Merkezi
11 Ekim 2018
Basit Bir Alışkanlıkla Gün İçindeki Veriminizi ve Enerjinizi Rekor Seviyelere Çıkarın
Günlük hayatımızda veya çalışma hayatımızda bazı alışkanlıklarımız vardır. Kimisinin bize iyi geldiğini düşünerek kimisini ise zorunda olduğumuz için yaparız. Bu alışkanlıklarımızdan öyle biri var ki; hem yapmak zorundayızdır hem de yaptığımızda çokça faydasını görürüz: Su içmek!
Su, yeryüzünün olduğu kadar, vücudumuzun da önemli bir kısmını oluşturmakta. Organlarımızın ve beynimizin düzgün çalışabilmesi için yeteri kadar su almamız bir zorunluluk. Su, vücudumuzda hormonların taşınmasından sindirimin düzenlenmesine kadar birçok hayati rol üstlenmekte.
Susuzluk, vücudumuzu olumsuz etkileyen bir durumdur. Özellikle beynimiz, su eksikliğinden en çabuk ve en fazla etkilenen organların başında gelir. Yapısının %85’ine yakını su olan beynimiz, su eksikliği durumunda kendisini stres altında hisseder ve yorulur. Beynimizin kendisini yorgun hissetmesi, kendimizi genel anlamda yorgun hissetmemize yol açar. Bu da performansımızı düşürür, verimliliğimizi azaltır.
Su, kan hücreleri için gerekli olan oksijenin taşınmasında da önemli rol oynar. Tansiyonun dengelenmesi, kanın hacminin ve dolaşımının düzgün seyretmesi adına her an damarlarımızda dolaşan su, metabolizmamızın çalışmasını sağlar ve bizi ayakta tutan enerjiyi oluşturur.
Su içmek, başta da belirttiğimiz gibi hem yararını gördüğümüz hem de zorunlu olduğumuz bir alışkanlığımız. Tek bir alışkanlıkla hem sağlığımızı hem verimliliğimizi iyileştirebiliriz. Su, vücudumuz kadar, Dünyamız için de oldukça önemli bir kaynak. Onun daha doğru kullanılabilmesi, yönetiminin daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilmesi gibi temel konular 11–13 Ekim tarihleri arasında İstSu İstanbul Su Kongresi ve Fuarı’nda ele alınıyor. Su hakkında yurt içinde ve yurt dışında akademik ve profesyonel çalışma yürüten uzmanların katıldığı ve Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgiye ve kayıt formuna buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

4
Talent Summit 2020

arrow_upward