Başarı İçin Sabahın İlk 20 Dakikasını Nasıl Değerlendirmelisiniz?

Günün ilk saatlerini verimli geçirmeye başlamak demek, günün geri kalanında verimimizi daha da yükseltmemiz demektir. Peki ya ilk uyandığımız andan itibaren ilk 20 dakikada neler yapmalı? Şimdi gelin tek tek onlara bakalım.

1) Alarmlarınızı ertelemeyin.

Alarm ertelemek, beyninize ertelemenin ve gününüzü beklemeye almanın problem olmadığı mesajını verir.2) Yatağınızı düzeltin.

Kendinizi daha düzenli ve organize hissetmek, sizi gün içerisinde de bu şekilde düşünmeye yönlendirecektir. Oldukça küçük bir adım gibi görünse de daha düzenli bir ev, daha düzenli bir oda iş hayatınızı da etkiler.

3) Hayatınızı gözünüzde canlandırın.

Güne hazırlanırken, gelecekteki kendinizi hayal etmek sizi daha da motive eder. Gelecekte hayal ettiğiniz yerde olabilecek misiniz? Sosyal ilişkileriniz ne yönde ilerleyecek?

4) Motivasyon depolayın.

Moralinizi daha da yükseltecek, size iyi gelen motivasyon videoları hatta sizi yükselten şarkıları dinlemeniz de size iyi gelecektir. Kendinizi daha enerjik hissetmeniz gününüzü daha verimli kılacaktır.5) Kendinizi telkin edin.

“Bugün harika geçecek!” gibi olumlamalarla kendinizi güzel bir güne hazırlayın. Bu basit olumlamalar hayatınızı oldukça etkileyecektir. Bunların bir listesini bile oluşturarak her sabah onları okuyabilirsiniz.

6) Gününüzü planlayın.

Spontane kararlar bazen en güzelleridir. Fakat iş ve okul hayatında düzenli bir hayat sizi başarıya daha kolay taşıyacaktır.Yorumlar (0) Yorum Yap

/