Yıla İyi Bir Başlangıç Yapmak: Başarılı İnsanların Yeni Yılın İlk Ayında Yaptıkları 7 Şey

Kaplan International

Kaplan International

Kaplan International, 6 ülkeye yayılmış 37 akredite dil okuluna sahiptir.

Yeni yıl, birçok kişi için yeni heyecanlar demek. Takvimde geçen bir gün ile yepyeni bir maceraya atılmak, yeni alınan ajanda ile sıfırdan bir yolculuğa çıkmak anlamına gelir. Özellikle başarılı insanlar, yeni yılı bir dönüm noktası olarak görürler. Hem geçen seneyi değerlendirmek için hem de yeni seneyi daha verimli hale getirmek için yaptıkları şeylere gelin birlikte bakalım.

1) Biten yılı artılarıyla ve eksileriyle değerlendirirler.

Alın çayınızı, kahvenizi elinize ve tüm yılı gözden geçirin. Nerelerde hatalar yaptınız, nelerde çok iyi performans sergilediniz ve amaçlarınıza ulaşabildiniz mi gibi sorulara yanıtlar arayın. Bir nevi performans değerlendirmesi yapın kendinize. Geçen yıl yaptıklarınızdan dersler çıkarın ve yeni yıldaki adımlarınızda bu derslerden yararlanın.

2) Kendilerine yeni hedeflerler belirler.

Başarılı insanların uzun vadeli hedefleri yılları kapsar. Arada hedeflerinde güncellemeler yaparak hem gerçekçiliklerini hem de performanslarını önemli ölçüde artırırlar. Bu yüzden her sene başında, kendilerine yeni hedefler belirleyerek ulaşmak istedikleri noktaya doğru sağlam adımlar atarlar.

3) Yarım kalmış işlerini tamamlarlar.

Yeni yıl, yeni heyecanlar ve yeni işler demek. Önceki senenin işlerini sırtınıza yüklenip yeni projelere girmek, kendinize yapacağınız büyük bir kötülüktür. Başarılı insanlar, yeni yılın ilk ayını, önceki yıl yarım kalan işleri tamamlayarak geçirirler. Böylece yeni işlere başlarken daha özgür ve rahat olurlar.

4) Hep erteledikleri o yeni hobi için harekete geçerler.

Hobi sahibi olmak, başarı için en önemli kriterlerden biridir. Kişinin rahatlaması, kafasını dinlemesi ve kısa bir süre de olsa işten uzaklaşması olmazsa olmazdır. Başarılı insanların birbirinden ilginç hobileri vardır. Her sene bu hobilerine yeni bir tane daha eklemek için yeni yılın ilk ayı, kaçırılmaz bir fırsattır.

5) Teşekkür etmeyi unutmazlar.

Başarılı insanlar, yürüdükleri yolda yalnız olmadıklarını bilirler. Bu süreçte yanlarında olanlara, içten bir şekilde teşekkür ederek kendileri için ne kadar anlam ifade ettiklerini belirtirler. Önceki yıl boyunca birlikte çalıştıklarına ve sevdiklerine duydukları minnet duygusunu ifade etmekten çekinmezler.

6) Daha sağlıklı bir yıl için adımlar atarlar.

Başarılı insanlar mutluluk için başarının yanında sağlıklı bir yaşamın da çok önemli olduğunu bilirler. Düzenli ve sağlıklı beslenmeleri, sürekli egzersiz yapmaları; vücutlarına verdikleri önemin bir göstergesidir. Peşinde koştukları hayallerini gerçekleştirebilmeleri adına bunun bir zorunluluk olduğunun bilincindedirler. Zihnen ve bedenen yeni yıla hazırlanmak için, yeni yılda sağlıkları adına önemli kararlar alırlar. Ayrıca her geçen yılı bir öncekinden daha sağlıklı geçirmek için uğraşırlar.

7) Yeni yılı, kendilerine yatırım için bir fırsat olarak görürler.

Başarılı olmak için ilerlemek bir zorunluluktur. Yeni yılın ilk ayında, kendilerini hangi konuda geliştirmeleri gerektiğini bilen kişiler, kendilerine yatırım yaparak yeni şeyler öğrenmenin peşinden koşarlar. Dünyayı daha iyi anlamak adına yabancı dil öğrenmek de başarılı insanların önem verdikleri yatırımlardandır.

Her yıl 150’den fazla ülkeden 50.000’in üzerinde öğrenci Kaplan International⇗ ile yurt dışında İngilizce öğreniyor.

Sen de İngilizce’yi yurt dışında öğren, Kaplan International ile yeni yılda kendine en iyi yatırımı yap!

Detaylı bilgi için: kaplaninternational.com/tr⇗
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/