Basamakları Çuvallayarak Çıkmak

Safiye cakici

Safiye cakici

Türkiye Genclik Konseyi Gazetesi İÇERİK EDİTÖRÜ batakdeniz halkla ilişkiler ve reklam & basın yayın medya Likya tv hakla ilişkiler basın yayın İnsanKaynakları&NeşetErtaş & www.batıakdeniz.com

Hayatım boyunca hata yaptım sonra yine hata ve hatalar birbirini takip etti .Birgün onlara teeşekkür edeceğimi bilsem daha çok hata yapardım. Çünkü kaybetmeden anlamıyoruz  acı çekmeden akıllanmıyoruz. Acının mastırını yaptım ama onunda bir sonu var ;tıpkı hayat gibi. Her acı geçiyor bir süre sonra alışıyor kabulleniyorsun.Sonsuz olan evrenin bile bir sonu var. Bizler birşeyi kabullenmiyoruz.Kusursuz olmayacağız ve ne kadar deneyimli olursak olalım bir yerde mutlaka bir eksiğimiz çıkacak.İnsan olmanın gereği bu . Ve birçok zaman bir çok deneyimde çocukken ilkokul sırlarında  gençlikte arkadaşlık ilişkilerimizde   çoğu kez aklımız başımıza gelinceye kadar  hatalar yapmadık mı ? yaptık ve….

Hepimiz çuvalladık bunu kabul edip yüzleşelim. Hem de büyük sayılacak ölçeklerde o veya bu şekilde bütün işleri elimize yüzümüze bulaştırdık. İster küçük bir bozgun söz konusu olsun, ister tam bir felaket, ister ikisinin arasında sayılabilecek bir talihsizlik, hata yapmanın her türlüsünü başarısızlıktan sayarız.Fakat başarısızlığa giden yolda yapılan hatalar aslında başarının ilk adımlarıdır .Bunu farketmemiz biraz zaman alır. At gözlüklerimizi çıkartıp ileriye bakar geçmişten ders alır ama asla unutmazsak nereden geldiğimizi işte ilk basamaği atlamış ve Yürü ya kulum sözünün ilk maddesini gerçekleştirmiş olduk…yürüdük 🙂 )

Yorumlar (2) Yorum Yap

Safiye cakici

:) NE GÜZELL TEBRİK EDERİM SİZİ UĞUR BEY ...

Uğur KILCI

İşte bu kişi benim. :)

/