l Bankaların ATM Para Çekme Limiti 2019 - CEOtudent

Bankaların ATM Para Çekme Limiti 2019

Günlük hayatımızda acil paraya sıkıştığımızda, havale veya eft gibi para transferleri geldiğinde, bankalarla ilgili bilgileri güncellemek, kredi başvurusu yapmak, kredi kartı başvurusu yapmak gibi pek çok farklı işlemde ATM cihazlarını kullanıyoruz. Tabi bu cihazlar banka personelinin belli aralıklarla kontrol edilmesinden dolayı belli başlı işlem limitleri bulunmaktadır. ATM’leri bankanın tüm müşterilerinin ortak olarak kullanabilmeleri için tüm bankalarda atm günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Her yıl finansal durumda göre artan yada azalan bu limitler her müşteri içindir ve tek bir kişi için limit arttırım talebinde bulunmak mümkün değildir. Eğer limitin üzerinde para çekmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey banka şubesine giderek gişeden para çekmek veya bir diğer günü beklemek olacaktır.

 

Limitleri görmek için içeriği okumaya devam edebilirsiniz:
ATM Para Çekme Limiti 2019

Yeni yılın gelmesiyle beraber artık bankaların da kampanyaları, çalışma koşulları, prosedürleri belli olmaktadır. Türkiye’nin her yerinde atm cihazlarına ulaşmak artık çok kolay bir hal almıştır. Genellikle bankalarda günlük olarak 2.000 TL para çekme limiti vardır, para yatırma limiti gibi bir durum söz konusu olmasa da toplu para yatırmalarda banka şubesini tercih etmeniz önerilmektedir. Bankalar günlük olarak bankamatik işlem limitlerini sıfırlamaktadır yani; saat 23:59’a kadar para çekimini gerçekleştirdiyseniz, saat 00:00’dan itibaren yeni gün başlamış olmasından dolayı yeni işlem limiti dahilinde paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan bankaların günlük para çekme limitlerini kontrol edebilir, banka şubesinden para çekmek istemiyorsanız diğer farklı alternatifleri kullanabilirsiniz. İşte tüm bankaların atm’lerinden günlük para çekme limitleri.

ATM PARA ÇEKME LİMİTİ

Ziraat Bankası para çekme limiti

Teb atm para çekme limiti

Garanti Bankası atm para çekme limiti

İş Bankası atm para çekme limiti

Finansbank atm para çekme limiti

Akbank atm para çekme limiti

Vakıfbank atm para çekme limiti

Yapı Kredi atm para çekme limiti

Denizbank atm para çekme limiti

Halkbank atm para çekme limiti

İNG Bank atm para çekme limiti

Odeabank günlük para çekme limiti

Burgan Bank atm para çekme limiti

HSBC atm para çekme limiti

Şekerbank atm para çekme limiti

Abank > 1.500 TL

Akbank Neo kart > 1.500 TL

Akbank Neo Meo kart > 250 TL

Akbank Neo birebir kart > 2.000 TL

Akbank Business kart > 4.000 TL

Albaraka Türk > 1.500 TL

Anadolu Bank > 1.500 TL

Burgan Bank > 1.000 TL

Denizbank > 1990 TL

QNB Finansbank > 1.500 TL

Garanti Bankası > 2.000 TL

Halk Bankası > 1.500 TL

HSBC > 1.500 TL

ING Bank > 1.500 TL

Kuveyt Türk > 1.500 TL

Odeabank > 1.500 TL

Şekerbank > 1.500 TL

TEB > 2.000 TL

Tekstilbank > 1.500 TL

Türkiye Finans > 1.500 TL

İş Bankası > 1.500 TL

Vakıfbank > 1.500 TL

Yapı Kredi bireysel > 1.000 TL

Yapı Kredi kurumsal > 3.500 TL

Ziraat Bankası > 1.500 TL

Kuveyt Türk > 1.500 TL

İlginizi çekebilir: Öğrenciye kredi veren bankalar

ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019

Yukarıdaki bankamatiklerin günlük para çekme limitlerinin yanı sıra bazı bankalarda daha yüksek ekstra limiti komisyon karşılığında çekebilirsiniz. Yani 2.000 TL işlem limiti bulunan bir atm cihazından eğer bankanın böyle bir uygulaması bulunuyorsa 2.500 TL çekebilirsiniz ancak işlem limiti üzerindeki 500 TL için komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Eğer ATM cihazından çekilecek para sizi tatmin etmiyorsa bir tanıdığınızın banka hesabına havale/eft gibi para transferlerini kullanarak para yollayabilir ve bu tanıdığınızın banka kartı ile atm cihazından paranızı çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra bankanızın internet şubesine girerek cebe havale gönderebilir ve cebe havalenizi bankanızın atm’sinen kartsız olarak çekebilirsiniz. Bunların yanı sıra mesayi saatlerinde bankanızın şubesinden hesabınızda bulunan limit dahilinde para çekimi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Atm para çekme limiti 2019 yılında bu sayfadan kontrol ederek günlük ne kadar para çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sitemizi takip ederek bankacılıkla ilgili kaynak niteliğinde bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bankaların ATM Para Çekme Limiti 2019 1
https://www.uygunkredibankalar.com/bankalar/bankalarin-atm-gunluk-para-cekme-limiti-9-h3506.html
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/