Banka Şubesine Gitmeden Hesap Açma

Devlet Haber

Devlet Haber

Güncel haber ve içeriklerin yer aldığı blog.

18 Mayıs 2021

Bankacılıkta bugünden itibaren yeni bir dönem başlıyor. Artık herhangi bir banka müşterisi olmak veya hesap açmak için fiziksel olarak bankaya gitmeyeceksiniz veya ıslak imza atmak zorunda kalmayacaksınız. Bankalar uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebilecek.

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor Yeni Dönem Başladı

Bankacılık sektöründe uzaktan kimlik tespiti aracılığıyla müşteri kaydı ve işlemlerin yapılabileceği sistem bugün başladı. Yeni dönem ile birlikte, şubesiz dijital bankacılık faaliyetinin önü açılmış oldu.

    Bugünden sonra banka müşterisi olmak için ıslak imzaya gerek kalmayacak ve bankalar uzaktan kimlik tespitiyle müşteri alabilecek.

    Bankalar uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebilecek.

    Sistemin işleyişine dair Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK İle TBB hazırlıklarını tamamladı.

30 Nisan 2021 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın, Mali Suçları Araştırma Kurulu Genel Tebliği, Resmi Gazete’ de yayımlandı. Mobil, web tabanlı uygulamalar, internet şubesi ve telefon hizmeti gibi elektronik hizmetler yoluyla uzaktan kimlik tespitinde istenecek bilgiler belirlendi.

ADRES VE BİLGİLER TEYİT EDİLECEK

Uzaktan kimlik tespitinde uygulanacak yöntem, yüz yüze yapılan kimlik tespitinde alınması gereken bilgilerin tamamını içerecek. Bilgilerin teyidinde asgari seviyede risk ihtiva edecek şekilde tasarlanacak. İmza örneği alınması zorunlu olmayacak. Uzaktan kimlik tespiti, sürekli iş ilişkisi tesis edilmeden önce tamamlanacak.

Kimlik tespiti kapsamında alınan adres ve kimlik bilgileri ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın veri tabanı üzerinden sorgulanarak teyit edilecek. Uzaktan kimlik tespitinde alınan bilgiler, teyide yönelik her türlü bilgi ve belge ile her türlü ortamdaki kayıtlar talep edildiğinde yetkili mercilere verilmesine imkân verecek şekilde muhafaza edilecek

HESABIN İŞLEM HACMİ İSTENECEK

Müşteri hakkında suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında alınması gereken bilgiler alınacak. Asgari olarak iş ilişkisinin amacı ve mahiyeti (hesap açma amacı, talep edilen ürünler ve benzeri) belirlenecek.

İşleme konu malvarlığının ve müşteriye ait fonların kaynağı ile ortalama gelir bilgisi istenecek. Açılacak hesabın aylık tahmini işlem hacmi ve işlem sayısına yönelik bilgiler alınacak. Yükümlülerce, uzaktan kimlik tespitine ve müşterinin tanınmasına ilişkin olarak tebliğle getirilen hususlara riayet edilmemesi halinde 5549 sayılı Kanun’da öngörülen cezalar uygulanacak.

NE YAPACAKSINIZ?

Uzaktan banka müşterisi olmak veya hesap açtırmak isteyen kişilerin bilgilendirilmesi amacıyla, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) de rehber niteliğinde bir infografik hazırladı. Uzaktan kimlik tespiti sürecinde görüntülü görüşme başlamadan önce hesap açmak istediğiniz bankanın mobil uygulaması veya banka internet sitesi üzerinden elektronik ortamda doldurulan bir form ile başvuracaksınız.

İŞTE ADIM ADIM YAPILACAKLAR…

    Uzaktan kimlik tespiti için mutlaka yeni T.C. Kimlik Kartı’na ve akıllı telefona sahip olmalısınız.

    Kimlik kartınızın üzerindeki bilgiler okunabilir olmalıdır. Hasar görmüş bir kimlik kartı ile işlem yapılamaz.

    Hesap açmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirin veya banka internet sitesine adresine girin.

    Mobil uygulamayı indireceğiniz platformun güvenliğini veya giriş yapacağınız bankanın internet adresinin doğruluğunu kontrol edin.

    Görüşme sırasında güneş gözlüğü ve maske gibi yüz tanımayı engelleyici unsurları kullanmayın.

    İşleminizi bilgisayarla yapacak dahi olsanız, telefonunuzu yanınızda tutun. Görüşmede kameranız açık olsun.

    Bilgilerinizin doğrulaması banka tarafından gerçekleştirildikten sonra uzaktan kimlik tespiti işlemini gerçekleştirmek için banka temsilcisi ile irtibata geçeceksiniz.

    Bankanız, telefonlardaki NFC’yi (Yakın Alan İletişimi) kullanmanızı istenebilir. NFC’nin nasıl açılacağını öğrenin.

    Doğrulama için hesap açmak istediğiniz banka başka bir bankadan, para transferi yapmanızı isteyebilir.

    İşlemler esnasında başvuru formuna girdiğiniz bilgilerin güncel ve eksiksiz olduğundan emin olun. Sorulara eksiksiz ve net cevaplar verin.

    Görüntü ve ses kalitesinin, şüpheye yer bırakmayacak ve kimlik tespitinde herhangi kısıtlamaya imkân vermeyecek şekilde olduğundan emin olun.

    Görüşme boyunca işlemler sadece sizinle gerçekleşir. İşlem güvenliğiniz için üçüncü bir kişiden yardım almayın.

Banka şubesinde sıra beklemekten kurtaran internet bankacılığı sayesinde, dilediğiniz yerde ve zamanda banka hesabı açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. En çok tercih edilen bankalardan hesap açıp tüm avantajlardan faydalanmak istiyorsanız dilediğiniz bankanın internet sitesinden dakikalar içinde başvuruda bulanabilirsiniz. Banka şubesine gitmeden hesap açmak için detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Ziraat Bankası, Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Vakıfbank gibi pek çok banka üzerinden şubeye gitmeden, hemen online şekilde başvuru yaparak, hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka Şubesine Gitmeden Hesap Açma Dönemi Başladı

Bankacılıkta bugünden itibaren yeni bir dönem başlıyor. Artık herhangi bir banka müşterisi olmak veya hesap açmak için fiziksel olarak bankaya gitmeyeceksiniz veya ıslak imza atmak zorunda kalmayacaksınız. Bankalar uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebilecek.

Banka şubesine gitmeden internet üzerinden hesap açmak 30 Nisan 2021 tarihine kadar mümkün değildi. Fakat 1 Mayıs 2021 tarihinden itibaren şubeye gitmeye gerek kalmadan ve ıslak imza gerekmeden online olarak, banka hesabı açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Şubeye gitmeden dijital hizmet kanallarını kullanarak hesap açmak, en fazla 15 dakikanızı alacaktır. Şubede sıra beklemekten kurtaran internetten hesap açma hizmeti sayesinde dakikalar içinde dilediğiniz bankadan hesap açabilirsiniz ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uzaktan banka müşterisi olabilir, hesap açabilirsiniz!

“Bankalarca Kullanılacak Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemlerine ve Elektronik Ortamda Sözleşme İlişkisinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik” 1 Nisan 2021 tarih ve 31441 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu düzenleme ile

bankalar uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebilecektir. Düzenleme 1 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecektir. Uzaktan banka müşterisi olmak veya hesap açtırmak isteyen kişilerin bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan çalışmaya www.tbb.org.tr adresli internet sitesinin Faydalı Bilgiler

bölümünden ulaşılabilmektedir.

Uzaktan kimlik tespiti sürecinde, görüntülü görüşme başlamadan önce, hesap açmak istediğiniz bankanın mobil uygulaması ya da internet sitesi üzerinden elektronik ortamda doldurulan bir form ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Banka Şubesine Gitmeden Hesap Açılabilecek Bankalar

Banka şubesine gitmeden hesap açma, kredi kartı sorgulama, EFT, havale, kredi başvurusu, fatura ödeme, yatırım işlemleri, e-vadeli hesap kullanımı, alışveriş işlemi, döviz alım satımı, altın hesabı ve daha birçok bankacılık işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Şubede zaman kaybetmeden dijital ortamda hesap açma başvurusunda bulunabilir ve hemen kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat bazı bankalarda internetten hesap açabilmeniz için bankada kullandığınız bir hesabınızın ya da kredi kartınızın olması gerekmektedir. Hesabınız ya da kredi kartınız varsa internet bankacılığı üzerinden hesap açmanız çok kolay olacaktır. Şubeye gitmeden internet üzerinden hesap açabileceğiniz bankalar;

    Ziraat Bankası

    Garanti BBVA

    Ziraat Katılım

    Odeabank

    Kuveyt Türk (Senin Bankan)

    QNB Finansbank (Enpara.com)

    TEB (CepteTeb)

    ING

    Yapı Kredi

    İş Bankası

Bu bankalardan hesap açtırmak için şubeye gitmenize gerek yoktur. Diğer bankaların şartlarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Hesap Açılır Mı?

Hesap açmak istediğiniz ilgili bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan, hesabınızı kendiniz oluşturarak, kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet bankacılığından hesap açmak için gerekli olan bilgiler T.C. kimlik numaranız, adres bilgileriniz, aktif olarak kullandığınız telefon numaranız ve diğer kişisel bilgilerinizdir. Başvurunuzu online olarak oluşturduktan sonra, gerekli dosyaların imzalamanız için kurye tarafından belgeler tarafınıza ulaştırılacaktır. İmzalamanız gereken evrakları imzaladıktan sonra kartınız size teslim edilecektir.

Banka Hesabı Açmak İçin Ne Gereklidir?

Her bankanın kendi sistemine göre belirlediği şartlar doğrultusunda hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açma başvuru için sizden bazı evraklar ve bilgiler istenecektir. Banka sistemine kayıtlı olacak ve zaman içinde kullanılacak bilgiler ve evraklar şu şekildedir;

    Nüfus Cüzdan aslı (Sadece kayıt esnasında kullanılacak ve ardından size teslim edilecektir.)

    Nüfus Cüzdan fotokopisi

    Adres bilgileriniz (İkametgah bilgilerinizi e-Devlet üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.)

    İletişim bilgileriniz

    Mesleki bilgileriniz

    Gelir belgesi

İletişim bilgileri için aktif olarak kullandığınız bir telefon numarası vermelisiniz. Banka yetkilileri tarafından iletişim kurulması gerektiğinde size ulaşmaları, işlemlerinizi gerçekleştirmeleri ve en önemlisi de güvenliğiniz için iletişim doğruluğu önemlidir. Banka hesabı açmak için gelir belgesi şartı yoktur. Gelir belgesinin istenmesinin tek amacı kredi kartı fırsatlarından yararlanmaktır.

Banka Hesabı Açarken Ücret Alınıyor Mu?

Banka hesabı açarken herhangi bir ücret ya da komisyon talep edilmemektedir. Fakat hesap oluşturduktan sonra yapacağınız işlemleri için ekstra ücret alınabilir. Örneğin; EFT ve havale işlemlerinde bankaların kendileri için belirlediği ücretlendirmeler mevcuttur. Bunun için hangi bankada hesabınız varsa resmi internet sayfasından ürün ve hizmet ücretlerinden ayrıntılara ulaşarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Hesap Açma

Türkiye İş Bankası şubesine gitmeden hesap açma talebinde bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden hesap açma başvurusu alan bankalar arasında İş Bankası da bulunmaktadır. İnternetten İş Bankası hesap açma işlemleriniz için yapmanız gerekenler;

    Öncelikle akıllı telefonunuza Andorid ve iOS uyumlu İşCep uygulamasını indirin.

    Uygulama telefonunuza yüklendikten sonra ”Ürün ve Başvurular” bölümüne tıklayın.

    Ekranda bulunan ”Müşteri Olmak İstiyorum” sayfasına basınız.

    Açılan sayfada ”Başla” sekmesine tıklayın.

    Bu bölümde sizden T.C. kimlik numaranız, telefon numaranız, doğum tarihiniz ve adres bilgileriniz istenecektir.

    Bu kişisel bilgilerinizi forma eksiksiz ve hatasız şekilde girin.

    ”Devam” butonuna basarak İş Bankası internetten hesap açma başvurusunda bulununuz.

Böylece hesap açma talebiniz incelenme sürecine alınmış olacaktır. Başvurunuz sonuçlandığında bilgilendirme mesajı alacaksınız. En kısa sürede Türkiye İş Bankası hesabınız açılmış olacaktır.

Banka Hesap Açma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Banka hesabı açma işleminizi hangi yöntem ile yaptığınız işlem sürenizi değiştirmektedir. En uzun süren yöntem şubeden hesap açmadır. Fakat internetten, mobil bankacılıktan ya da müşteri hizmetlerinden yapacağınız banka hesabı açma işleminiz 5-15 dakika aralığında sürmektedir.

Halkbank Şubesine Gitmeden Hesap Nasıl Açılır?

Halk Bank hesap açma işleminizi şubeye giderek yapabileceğiniz gibi internet üzerinden online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden hesap açma başvurusunda bulunacaksanız sizden 18 yaşınızı doldurmuş olmanız, T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız istenecektir. Halkbank şubesine gitmeden hesap açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

    Şubeye gitmeden hesap açmak için 444 0 400 ya da 0850 222 04 00 iletişim numaralarını kullanarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

    Temsilcinizden hesap açma koşulları ve başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgi alıp hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

    Ayrıca internet üzerinden de online olarak hesap açma işleminizi kendiniz tamamlayabilirsiniz.

    Dilediğiniz zaman www.halkbank.com.tr adresini ziyaret ederek hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz.

    Bunun için sırasıyla ”Bireysel” ardından ”Mevduat Hesabı” menülerini seçmelisiniz.

    Size sunulan ilgili alanlara kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Şubeye gitmeden, ister müşteri hizmetlerine bağlanarak ister internetten online şekilde kolayca hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Vadeli ya da vadesiz hesap açtırdığınızda Halkbank tarafından herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bazı şubelerin ücret talep ettiği söylense de yönetmeliğe göre tüm Halkbank şubelerinde hesap açma işlemleri için ücret alınmamaktadır.

Vakıfbank Şubeye Gitmeden Hesap Nasıl Açılır?

Vakıfbank üzerinden hesap açma işlemleriniz için şubeye gidebilir, müşteri hizmetlerine bağlanabilir ya da internetten hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Vakıfbank şubesine gitmeden internetten hesap açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

    Vakıfbank internet sayfasına giriş yapmalısınız.

    Bunun için www.vakifbank.com.tr adresini güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

    Ardından ”Hesaplarım” menüsünü seçiniz.

    Sırasıyla Yatırım Hesaplarım-Yatırım Hesap İşlemleri sekmelerine tıklayarak yatırım hesabınızı açabilirsiniz.

    Ayrıca Vakıfbank mobil bankacılık sayesinde de hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz.

    Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra sırasıyla Yatırım-Hesap İşlemleri-Hesap Açma sayfalarını tıklayarak istenilen bilgileri hatasız bir şekilde girdikten sonra hesap açabilirsiniz.

Vakıfbank internet şubesinden ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden şubeye gitmeden hesap açabileceğiniz gibi 0850 222 07 24 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak temsilciniz aracılığıyla hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Vakıfbank hesap açma karşılığında bir ücret istenmemektedir.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine direkt olarak bağlanmak için hemen tıklayın!

Online Banka Hesabı Açılır Mı?

Şubeye gitmeden internetten hesap açmanız her banka için mümkün değildir. Fakat Yapı Kredi, QNB Finansbank, İş Bankası, TEB ve Kuveyt Türk bankaları internetten veya mobil bankacılık üzerinden hesap açma imkanı sunar. Bu bankaların hizmeti sayesinde şubedeki yoğunluktan kurtularak sıra beklemeden 7/24 dilediğiniz yerde banka hesabı açabilirsiniz.

QNB Finansbank Hesap Nasıl Açılır?

QNB Finansbank’ın sizlere sunduğu imkanlar doğrultusunda internetten, cep şubesinden, müşteri hizmetlerinden ya da Finansbank şubesinden hesap açabilirsiniz. Finansbank, internet üzerinden Enpara bankacılık kanalını kullanmaktadır. Şubede sıra beklemeden Finansbank internet üzerinden hesap açma işleminiz için;

    Telefonunuza Enpara.com Cep Şubesi uygulamasını indirin ya da tarayıcınızdan www.qnbfinansbank.enpara.com adresine giriş yapın.

    Açılan ekranın sağ üst kısmında bulunan ”EnParalı Ol” menüsüne tıklayınız.

    Hesap açmak için başvuru amacınız sorulacaktır.

    Sunulan seçenekler arasından bir tanesini seçin.

    Açılan form sayfasına, istenilen kişisel bilgilerinizi hatasız şekilde giriniz.

QNB Finansbank internetten hesap açma başvurunuz tamamlandıktan sonra sonuç için Enpara müşteri danışmanı sizi arayacaktır. İmzalamanız gereken dosyalar adresinize yollanacaktır. Bu yüzden verdiğiniz adres bilgisinin doğru olması gerekir. Ayrıca Finansbank müşteri hizmetlerine bağlanarak da hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. 444 2 444 veya 0850 222 0900 iletişim numaralarını kullanarak müşteri temsilcilerine bağlanabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra hesap kartınız kullanıma hazır olacaktır.

İnternetten Vadesiz Hesap Açılır Mı?

Bankaların şubelerine gidip sıra beklemeden dilediğiniz yerde internet üzerinden hesap açabilmeniz mümkündür. Bankadan bankaya internetten hesap açma şartları değişmektedir. Örneğin Akbank müşterisi değilseniz internetten hesap açma başvurunuz alınmayacaktır. Bunun için Akbank’ta kullandığınız başka bir hesabınızın olması gerekmektedir. Fakat Ziraat, Yapı Kredi, Garanti gibi birçok bankanın böyle bir şartı bulunmamaktadır. Tüm bankaların şartlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubesine Gitmeden Hesap Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası internet üzerinden hesap açma işlemleriniz için Ziraat Katılım Bankası’nı kullanabilirsiniz. Şubedeki yoğun sırayı beklemeden internet üzerinden dakikalar içinde hesap açmak için;

    Bilgisayarınızın ya da telefonunuzun tarayıcı kısmına www.ziraatkatilim.com.tr adresini yazınız.

    Açılan ekranda yer alan ”Müşterimiz Ol” sayfasına tıklayın.

    Cep telefon numarası ve T.C. kimlik numarası istenen alana bilgilerinizi giriniz.

    Daha sonraki adımda kişisel bilgileriniz ve adres bilginiz istenecektir.

    Başvuru formundan istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz girmelisiniz.

    Ziraat Bankası müşteri temsilcileri sesli onay ile verdiğiniz iletişim numarasını arayacaklar.

    İnternetten hesap açma başvurunuz için sizden sesli şekilde onay alacaklar.

    Hesap açma talebiniz bu şekilde alınmış olacaktır.

İşleminiz onaylandıktan sonra imzalamanız gereken dosyalar için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekecektir. İmza kısmını tamamladıktan sonra kartınızı hemen alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası ile yapacağınız tüm işlemleri 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Denizbank Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Denizbank’tan hesap açmak istiyorsanız internet bankacılığı sistemini kullanmalısınız ya da direkt olarak şubeye gitmelisiniz. Denizbank’tan hesap açmanın tek bir koşulu vardır o da 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Şubeye T.C. kimlik kartınız ile gitmeniz yeterli olacaktır. Fakat şubeye gitme vaktiniz yoksa internet üzerinden de hesap açmak için;

    Denizbank’tan online olarak hesap açmak için www.denizbank.com adresini cihazınızın tarayıcı kısmına yazınız.

    Bu adres üzerinden ”AçıkDeniz İnternet Bankacılığı” menüsüne giriniz.

    Hesap açma başvurularınızı bu menüden yapabilirsiniz.

Denizbank internetten hesap açma yönteminin dışında 444 0 800 veya 0850 222 08 00 numaralarından müşteri hizmetlerine bağlanarak da hesap açmanın yanında tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Hesap Açılır Mı?

Şubeye gitmeden internet bankacılığı sistemi üzerinden banka hesabı açabilirsiniz. Fakat internetten hesap açma tüm bankalar için mümkün değildir. Sıra bekleme zahmetinden kurtarıp internet bankacılığı ile hesap açma şansı sunan bankalar TEB, Kuveyt Türk, Finansbank, İş Bankası ve Yapı Kredi bankalarıdır. Ayrıntılı bilgi almak için bankaların müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve hesap açma başvuru şartlarını öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Yapı Kredi şubelerine gidip sıra beklemeden mobil bankacılık hizmeti sayesinde hesap açma talebinizi oluşturabilirsiniz. Yapı Kredi Mobil ile hesap açmak için;

    Telefonunuza Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirin.

    ”Müşteri Ol” sekmesine tıklayarak giriş yapın.

    Telefonunuzda NFC özelliği yani yakın alan iletişimi varsa kimlik kartınızın ön yüzünde bulunan çipi okutunuz.

    Eğer NFC özeliğine sahip değilseniz ve Nüfus Cüzdanı kullanıyorsanız bilgilerinizi girin.

    Yapı Kredi mobil için kullanacağınız şifrenizi belirletin.

    Hesap açma başvurunuzu bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

    Ayrıca TLcard başvurusu da yapabilirsiniz.

    Banka asistanı ile görüntülü görüşme başlatılacaktır.

    Kimlik bilgilerinizi bu yöntem ile doğrulamanız gerekecektir.

Kimlik doğrulama işleminiz sorunsuz şekilde tamamlandıktan sonra hesap açma işleminiz onaylanacaktır. Görüntülü görüşme esnasında T.C. kimlik kartınızın yanınızda olmasına dikkat edin. Kişisel bilgiler esnasında verdiğiniz adres bilginize kurye ile kart gönderimi yapılacaktır. Ardından Müşteri Beyan Formu imzalatılacak. Banka kartınız bu şekilde aktif edilmiş olacak. Bundan sonraki Yapı Kredi bankacılık işlemleriniz için şube, ATM, mobil bankacılık ya da 0850 222 04 44 müşteri hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Açma

Garanti Bankası’ndan hesap açma işlemleriniz için Garanti BBVA uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra şu adımları takip edebilirsiniz;

    Garanti BBVA mobil uygulamasına giriş yapınız.

    Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda ”Hesap Aç” butonuna basınız.

    T.C. kimlik numarası ve telefon numarası bilgilerinizi giriniz.

Bu işlemler sonucunda Garanti müşteri danışmanları sizler ile iletişim kurabilmek için görüntülü konuşma başlatacaktır. Hesap açmada gerekli olan kişisel bilgilerinizi isteyecektir. Görüntülü görüşmeniz sonlandıktan sonra hesabınız açılmış olacaktır. Banka kartınızın aktif olabilmesi için en yakın Garanti şubesine giderek gerekli alanlara imza atmanız gerekecektir. İmza atma işleminiz bittikten sonra hesabınızı kullanabilirsiniz. Daha sonrasında kart ile tüm işlemlerinizi internet şubesinden yapabileceğiniz gibi 444 0 333 numarasını arayarak da müşteri hizmetleri sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Akbank şubesine gidip sıra beklemek yerine internet üzerinden veya mobil bankacılık sayesinde dakikalar içinde hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat bunun için Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Henüz Akbank müşterisi değilseniz sadece şubeye giderek hesap açma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank müşterisi olmayanlar şubeye giderek kimlik kartı ile doldurulması gereken formları doldurup gerekli imzaları attıktan sonra kolayca hesap açabilirler. Banka müşterisiyseniz internetten farklı bir hesap açmak için;

    www.akbank.com resmi web adresine bağlanarak internet şubesi şifresiyle giriş yapmalısınız.

    ”Hemen Hesap Aç” menüsüne tıklayarak vadesiz TL hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank internet üzerinden online şekilde hesap açma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Hesap kartınız kişisel bilgilerinizi girdiğiniz güncel adresinize yollanacaktır. Ayrıca Akbank müşteri hizmetlerine 0850 222 25 25 iletişim numarasıyla bağlanarak hesap açma talebinde bulunabilirsiniz. Hesap açma işlemleri tamamen ücretsizdir.

TEB Şubeye Gitmeden Hesap Açma

TEB şubesine gitmeden CEPTETEB ile hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Saatlerce şubede uğraşmadan evde, işte, sokakta dilediğiniz her yerde dakikalar içinde internetten hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. CEPTETEB ile hesap açmak için;

    Öncelikle, TEB internet şubesine www.cepteteb.com.tr adresinden bağlanmalısınız.

    Giriş yaptıktan sonra sayfanın üst kısmında bulunan ”Hesap Aç” butonuna tıklayınız.

    T.C. kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı ilgili alana yazınız.

    Telefon numaranıza bir onay kodu gelecektir.

    Bu şifreyi ”Davet Kodu” alanına giriniz.

    Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında size sunulan ”Aydınlanma Metni”ni okudum yazısını onaylayın.

    Ardından ”Devam Et” butonuna tıklayın.

    Açılan sayfada sizden istenen kişisel bilgileri yazınız.

    Kimlik bilgilerinizi ve çalışma saatlerinizi doğru bir şekilde girerek onaylayın.

    Hesap açma başvurunuzun tamamlanması için banka yetkililerin sizi ziyaret etmesi için uygun olduğunuz gün ve saat bilgisini girmelisiniz.

    Tüm bilgilerinizin doğruluğunu kontrole ettikten sonra başvurunuzu onaylayabilirsiniz.

TEB şubeye gitmeden internetten hesap açma işleminiz değerlendirmeye alınacaktır. Hesap açma işleminiz onaylandıktan sonra kartınızı hemen kullanabilir ve CepteTeb müşterilerine özel olan kampanyalardan yararlanabilirsiniz

Kuveyt Türk İnternetten Hesap Açma

Kuveyt Türk Bankası’ndan hızlı ve kolay şekilde tamamen ücretsiz hesap açarak tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için Kuveyt Türk şubelerine gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden dakikalar içinde hesap açabilirsiniz. Kuveyt Türk internetten hesap açma işlemleriniz için;

    ”Senin Bankan” hizmeti sayesinde internetten hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz.

    Bunun için tarayıcınızdan www.seninbankan.com.tr adresini ziyaret ediniz.

    Açılan ekranın sağ üst kısmında yer alan ”Hesap Aç” bölümüne tıklayın.

    Yönlendirme sonucunda istenilen ad soyad-telefon numarası-T.C. kimlik numarası-doğum tarihi-iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz şekilde giriniz.

    Bilgileriniz doğru ise hesap açma başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Kuveyt Türk Senin Bankan hizmeti sayesinden istediğiniz yerden hızlı ve kolay şekilde hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açma işleminiz onaylandıktan sonra hesap kartınız adresinize ulaştırılacaktır. Kuveyt Türk ‘te yapacağınız tüm bankacılık işlemleriniz için 444 0 123 iletişim numarasıyla müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

ING Bank Şubeye Gitmeden Hesap Açma

ING Bankası’nda internetten hesap açma işlemleriniz için e-turuncu hesap hizmetini kullanabilirsiniz. Şubede sıra beklemeden bilgisayarınızdan, telefonunuzdan veya tabletinizden hemen hesap açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Şubeye gitmeden internetten hesap açma işlemleriniz için;

    Telefondan ya da bilgisayardan www.ing.com.tr adresine giriş yapınız.

    e-turuncu başvuru formunu doldurarak hesap açma işlemlerinizi başlatın.

    Formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra ”Hemen Başvurun” kısmına tıklayın.

    Sitem sizden T.C. kimlik numarası, cep telefon numarası ve adres bilgisi isteyecektir.

    Telefon numaranıza bir doğrulama kodu gelecektir.

    Bunun için aktif olarak kullandığınız numarayı girmeniz gerekmektedir.

    Mesajlar bölümüne gelen şifre ile doğrulamanızı tamamladıktan sonra işleminiz gerçekleşecektir.

ING Bank internetten banka hesabı açmak için işleminiz değerlendirildikten sonra kurye tarafından imzalamanız gereken dosyalar adresinize gelecektir. Belgeleri kontrol edip imzaladıktan sonra ING Bank e-turuncu hesabınızı hemen kullanabilirsiniz.

İnternetten HSBC Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC vadeli ya da vadesiz hesap açabilmeniz için şubeye gitmeniz ya da telefon bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Şubeden zaman kaybetmeden internet üzerinden hesap açma işlemleriniz için;

    Telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan www.hsbc.com.tr adresine giriş yapınız.

    ”Online Servisler” menüsünden ”Bireysel” sekmesine tıklayın.

    Ardından ”Hesaplar” bölümünden demo bir hesap oluşturabilirsiniz.

    Cep telefon numaranızı ve diğer kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girerek hesap açma talebinde bulunabilirsiniz.

Müşteri Kazanım Temsilcileri (CAT) sayesinden başvurunuzu oluşturduktan sonra temsilciniz bulunduğunuz yere kadar gelerek tüm hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece banka hesabı açma sürecinde hiçbir şekilde şubeye gitmenize gerek kalmayacak. HSBC’de bankacılık işlemleriniz için 0850 211 01 11 iletişim numarasından müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Tüm bankalardan, aidatsız ve ücretsiz şekilde banka hesabı açabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda vadesiz hesap için aidat alınsa da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bu durum engellenmiştir. Artık ücretsiz bir şekilde hesap açılabilmektedir.

Pasaport İle Banka Hesabı Açılır Mı?

Banka hesabı açma esnasında kimlik kartı ve kişisel bilgiler istenmektedir. Kimlik kartına eş değer olarak pasaport, hesap açma işlemlerinizde geçerli olacaktır. Özellikle yabancı uyruklu kişiler hesap açacak ise pasaport şartı bulunmaktadır. Pasaport belgesinin yanında, ikametgah adres bilgisi ve vergi numarası gerekmektedir. Bu belge eksiksiz tamamlandığında, hesabınız kullanıma hazır şekilde açılmış olacaktır. 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/