Bağkur Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanabilir Mi 

SSK - Bağ-Kur

SSK - Bağ-Kur

https://www.sskbagkur.com/ Ceotudent Blogu.

Günümüzde bir çok Bağkur’lu vatandaşımızın merak ettiği konuların başında Bağkur borcu olanlar sağlıktan yararlanabilir mi olmaktadır. Biz de SSK ve Bağkur bilgi sitesi olarak güncel yasaları inceleyerek bu konu hakkında sizler için araştırmalarımızı bu konuda hazırladık. Ayrıca konu içeriğinde Bağkur borcu olanlar hastaneye gidebilir mi, Bağkur borcu olanlar ilaç alabilir mi, Bağkur borcu olanlar eşinin Ssk üzerinden sağlıktan yararlanabilir mi? sorularının yanıtlarını da vereceğiz. Ayrıca sitemizde yer alan Bağkur kategorisinden diğer Bağkur konularını da inceleyebilirsiniz.

Bağkur Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanabilir Mi

Bir çok Bağkur’lu vatandaşımız bu sorunun yanıtını araştırmaktadır. Normal şartlarda Bağkur’a prim borcu olan kişiler borcunu ödemeden sağlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanamıyordu. Ancak hükümetin Nisan ayında çıkardıkları geçici yasayla birlikte Bağkur borcu olan vatandaşlarımız yıl sonuna kadar sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Bağkur ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olan kişiler, aileleriyle birlikte yıl sonuna kadar borçlarına bakılmaksızın sağlık hizmetinden 31 Aralık 2019’a kadar hastanelerde sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. 4B (Bağkur) sşgortası olup da prim borcu bulunan kişilerin borçlarına bakılmadan ücret ödemeden sağlıktan yararlanabilecek.

Sonuç olarak, 2019 yılı sonuna kadar Bağkur prim borcu bulunan vatandaşlarımız borcu olsun yada olmasın Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm sağlık kurumlarında (Sağlık Ocakları, Devlet hastaneleri) sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Ancak 2019 yılından sonra Bağkur borcu olan sağlıktan yararlanabilir mi sorusunun yanıtı değişecek ve bu konuyu güncelleyeceğiz. Siz de konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere sorabilir, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek güncel SGK ve Bağkur ile ilgili merak edilenleri öğrenebilir, güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

https://www.sskbagkur.com/bagkur/bagkur-borcu-olan-sagliktan-yararlanabilir-mi-h2506.html

Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/