Babaanne Tarifleriyle Girişimci Oldu

Leyla Karaoğulları

Leyla Karaoğulları

MUNer / TEDx Organizer / student

SuperJam’in kurucusu Fraser Doherty’nin daha 14 yaşındayken büyükannesinin yaptığı reçeller ilgisini çekti. Bir gün büyükannesinden reçel tariflerini isteyen genç girişimcinin hayalinde bunları satmak vardı. “En büyük zorluk kendimi motive etmekti” diyen Fraser Doherty, bu tariflere çok inanıyordu. Yüzde 100 doğal meyve kullanılarak yapılan bu reçellerin, tüketici tarafından beğenileceğine emindi. İşte bu inançla yola çıkan genç girişimci, başarıya adım adım ilerledi. Kavanoz kavanoz işini büyüterek büyük bir süpermarket zincirine girmeyi başardı. 
24 yaşında olan Fraser Doherty’nin girişimi SuperJam, şimdi dünya çapında aralarında Tesco, Wal-Mart ve Waitrose gibi şirketlerin de olduğu 2 bin süpermarkete ürün tedarik ediyor. Yılda 3 milyon dolarlık ciro yapan bir şirket olan SuperJam’in kuruluş hikayesi ve Fraser Doherty’nin yılmadan fikrini işe dönüştürme çabası yeni girişimcilere örnek olacak nitelikte.

Fraser Doherty’i bir girişimci olmaya ve SuperJam’i kurmaya iten neydi?

Her zaman kendi işini kurmayı hayal eden Fraser Doherty her gün yapmaktan zevk alacağı bir şeyi bulmanın yolunu arıyordu. Etrafındaki yetişkinlerin zevk almadığı işleri yaptığını gören Doherty, ailesinin de desteğiyle ‘Daha iyi bir yol olmalı’ diye düşünüp SuperJam girişimini başlatmış. 

KAYNAK

Kategoriler: Başarı, Girişimcilik

Yorumlar (1) Yorum Yap

Onur Okuducu

Bu güzel yazı için teşekkürler

/