l Arzularınızı Servete Çevirin - CEOtudent

Arzularınızı Servete Çevirin

Melih Bahri AKTAN

Melih Bahri AKTAN

Merhaba, ben Melih Bahri AKTAN 16 yaşında lise öğrencisiyim. İlkokul 4. sınıftan beri yazılım ile ilgilenmekteyim. Video oyunlarına olan ilgim beni masaüstü ve mobil olmak üzere 3d&2d oyun geliştirmeye sürükledi. Şu anda aktif olarak android ve ios üzerine mobil oyunlar geliştirmekteyim.

Napoleon Hill’den Büyük Servetler Yaratmak İçin 6 Adım

Zenginlik arzusunu, parasal eşdeğerine çeviren yöntem altı, pratik adımdan oluşur:
1. Zihninizde arzu ettiğiniz kesin para miktarını belirleyin. Sadece “Çok para istiyorum” demek yeterli değildir. Miktar konusunda net olun. (Kesinlik konusunda psikolojik bir neden vardır.)
2. Arzu ettiğiniz paranın karşılığında nelerden fedakarlık edeceğinize karar verin. (Hiçbir bedel ödemeden bir şey elde edilemez diye bir gerçeklik yoktur.)
3. Arzu ettiğiniz parayı elde etmek için kesin bir tarih belirleyin.
4. Arzunuzu gerçekleştirmek için bir plan ortaya koyun ve hazır olsanız da olmasanız da bu planı uygulamaya koymak için hemen harekete geçin.
5. Kazanmaya niyetli olduğunuz para miktarını açıkça belirleyin; bunu kazanmak için bir zaman sınırı koyun; bu para karşılığında ne vermeye niyetli olduğunuzu belirtin; parayı kazanmak için düşündüğünüz planı açıkça tarif edin ve tüm bunları kâğıda dökün.

6. Yazılı ifadenizi günde iki kez okuyun, bir kere yatmadan hemen önce ve bir kere de uyandıktan hemen sonra.
OKUDUKÇA HALİHAZIRDA O PARAYA SAHİP OLDUĞUNUZU GÖRECEK, HİSSEDECEK VE İNANACAKSINIZ.
Bu altı adımda belirtilen talimatları izlemeniz çok önemlidir. Altıncı maddedeki talimatları gözlemlemenizin özel bir önemi vardır. Paraya gerçekten sahip olmadan kendinizi “paraya sahip olarak görmenin” imkânsızlığından yakınabilirsiniz. Burada, içinizde ateşleyici o arzunun yardımı devreye girecektir. Eğer parayı bir saplantı derecesine getirecek kadar çok isterseniz, kendinizi bu parayı gerçekten elde edeceğinize ikna etmeniz çok zor olmayacaktır. Amaç, parayı istemek ve ona sahip olmaya çok kararlı olmaktır, böylece kendinizi bu paraya sahip olacağınıza inandırabilirsiniz.

Arzularınızı Servete Çevirin 1
İnsan zihninin çalışma prensipleri konusunda eğitim görmemiş, deneyimsiz kişiler için bu talimatlar pek anlamlı görünmeyebilir. Altı adımın sağlamlığını kabul edemeyenler için bu adımlardaki bilgilerin Andrew Carnegie işe bir çelik fabrikasında sıradan bir işçi olarak başlamış, ama kötü başlangıcına rağmen bu prensiplerin kendisine 100 milyon dolardan fazla bir servet getirmesini sağlamayı başarmıştı.
Arzularınızı Servete Çevirin 2
Bu altı adımın Thomas A. Edison tarafından titizlikle incelendiğini, bu adımların sadece para kazanmak için değil, her türlü hedefin gerçekleştirilmesinde önemli olduğunun onaylandığını bilmenin de faydası olabilir.
Arzularınızı Servete Çevirin 3
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/