Arsa Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi 2020

Faizsiz Kredi 2020

Faizsiz kredi veren bankalar

8 Şubat 2020

Yatırımlarınızı arsa alarak değerlendirmek istiyorsanız siz de bu sayfadan arsa kredisi veren bankalar listesine ulaşabilir ve kredi şartları ile tüm gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi arsa almak uzun dönemli bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir. Bu sayfamızda arsa alımı ile ilgili kredi başvuru süreçlerini ve hangi bankaların arsa alımına özel olarak kredi verdiğini araştırarak sizler için maddeler halinde yazdık.
İş Bankası Arsa Kredisi

Birikimlerinizi yatırıma dönüştürmek istiyorsanız siz de İş Bankası’nın arsa kredisine başvuru yapabilirsiniz. Alacağınız arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’sine kadar arsa kredisi kullanabilirsiniz. Yani arsanın değerinin yarısını peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler ise Ziraat Bankası kredisi ile benzerlik göstermektedir. Bu krediyi 120 aya varan uzun ödeme koşullarıyla kullanabilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi

Sabit faiz oranlarıyla siz de TEB’den arsa kredisi çekebilirsiniz. 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla bu krediye başvurunuzu TEB şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi şartları arasında ise arsa kredisine karşılık olarak sahip olduğunuz gayrimenkulu teminat göstermeniz istenmektedir.

Şekerbank Arsa Kredisi

Arsa almak istiyor ve nakite ihtiyaç duyuyorsanız siz de Şekerbank’ın arsa kredisine başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu krediyi sadece bireysel yani ticari alımlar dışı arsa alımı yapmak isteyen kişiler kullanabilir. 120 aya varan vadelerle ve ekspertiz değerinin %50’sine kadar krediyi siz de Şekerbank’tan alabilirsiniz. Kredi özellikleri ise aşağıda yer almaktadır:

120 aya varan vadelerle krediyi kullanabilirsiniz.

Arsa imarlı ise teminat olarak alınacak arsa ipotek ettirilir. Eğer alınacak arsa imarsız ise bu durumda farklı bir gayrimenkulu teminat olarak göstermeniz gerekiyor.

Ticari alımlar dışında bu krediden yararlanabilirsiniz.

Albaraka Arsa Kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar arasında hizmet vermeye devam eden Albaraka’dan siz de arsa finansmanı başvurusu yapabilirsiniz. 60 aya varan vadeler ile bu krediyi çekebilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası’nda arsa kredisinde en büyük avantajı ise kredinin eksper değerinin %100’üne kadar finansman desteği saplanıyor olmasıdır. Alınacak arsanın belediye sınırları içerisinde imarlı olması gerekmektedir.

Türkiye Finans Arsa Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan siz de faizsiz arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans arsa kredisinde 84 aya varan uzun ödeme süresi ve %0,95’ten başlayan kar payı oranlarıyla siz de finansmanınızı kullanabilirsiniz. Başvuru ve gerekli detaylar için siz de en yakın Türkiye Finans şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Vakıf Katılım Arsa Kredisi

Faizsiz bankalar arasında yer alan Vakıf Katılım’dan 60 aya varan vadeler ve arsanın eksper değerinin %100’üne kadar kredi çekebilirsiniz. Vakıf Katılım’da kar payı oranları ise %0,99’dan başlamaktadır, en yakın şubeyi ziyaret ederek arsa kredi başvurusu yapabilir ve siz de arsanızı satın alabilirsiniz.

Konumuzu toparlamak gerekirse yukarıda yer alanlar dışında bir kaç farklı banka da arsa kredisi vermektedir. Bu bankalar karşılaştırarak size en uygun olan krediyi tercih edebilirsiniz. Arsa yatırımı, uzun dönemli bir yatırım aracı olabildiği gibi bazı farklı durumlarda kısa dönemde de iyi karlar bırakmaktadır. Bundan dolayı arsa yatırımı yapmadan önce iyi araştırmalı ve krediyi iyi planlamanız gerekmektedir. Sizler için arsa kredisi veren bankalar listesini ve kredi için tüm gerekli bilgileri bu sayfada toparladık. Aklınıza takılan detayları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir ve Kredibankalar.com’dan destek alabilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/