Aradığınız İlhamı Size Taşıyacak 5 Video

14 Eylül 2015

Geldiğimiz günlerde ilhamın bizden bir “tık” uzakta olması ne müthiş bir şey!

Kendinizi çıkmazda hissettiğiniz anlarda bir bilene danışmanın yeni jenerasyon için çok kolay olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Birbirinden harika liderlerin seçimleri, kariyer yolları, motivasyon kaynakları nelerdir ve hangi yollardan geçmişlerdir? İşte tüm bu soruların cevabını birinci ağızdan dinleyebilmemizi sağlayan online video sistemi, tecrübe paylaşımını top noktaya taşıyor. Bize düşen sadece 20’şer dakikamızı verip, bakış açımızı genişletmek üzere kendimizi onlara bırakmak.

İlham kaynağı 5 video ise hemen aşağıda, izlenmeyi bekliyor.

1) Amazonun müthiş hikayesini Jeff Bezos’un kendisinden dinleyelim. (Diğer videolar Türkçe altyazılı fakat ne yazık ki bu videonun Türkçe altyazılı halini bulamadık 🙁 )


2) İlham kaynağı konuşmalar içerisinde “baş yapıt” olan Steve Jobs’un Stanford Üniversitesi mezuniyet töreni konuşmasını izlemeden geçmeyin.


3) Dünya devinin sorunlara olan yaklaşımını izliyoruz. Bill Gates’ten çözüm odaklı mükemmel bir konuşma…


4) Karşınızdakinin sizi dinlemesini istiyorsanız Julian Treasure ile beraber “iletişim kurma sanatı” hakkında mükemmel bir konuşma sizi bekliyor.


5) Sıradaki video Turkish WIN(Women’s International Network)’den. Sedef Köktentürk’ün hikayesi oldukça ilham verici.

Facebook'ta Paylaş new-twitter-paylas

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap