Apple, Gizli Bir İş Başvurusu Sayfasıyla Yetenekli Mühendisler Arıyor

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Apple yine farklı bir işe alım yaklaşımı sergileyerek diğer teknoloji firmalarından farklı olduğunu ortaya koyan bir adımda bulundu. Bünyesine katmayı planladığı mühendislerin yeteneklerini, onları işe almadan önce test etmek amacıyla gizli bir iş başvuru sayfası yayınladı.
Gizli bir Apple sayfasında, bir iş başvurusu şansı tanınıyor. Bu durumu farkeden kişi Zach Whittaker adında biri. Whittaker, ilgili iş başvurusu imkanını us-west-1.blobstore.apple.com adresinde bulduğunu dile getiriyor. Bulunan gönderi, bu pozisyonun ne kadar kritik olduğunu, işin tanımını, temel niteliklerini ve Apple’ın aradığı çalışanın özelliklerini barındırıyor.
Gönderideki görselde, işe alınacak mühendisin, milyonlarca disk, on binlerce sunucu ve büyük veriler ile ilgilenerek altyapı geliştirme üzerinde çalışacağı söyleniyor. Ayrıca gönderi şu şekilde tamamlanıyor:

“Eğer yukarıdaki soruların bazılarına evet cevabı verdiyseniz, o zaman size ihtiyacımız var! Özgeçmişinizi bize göndererek bizimle iletişime geçin group.apple.com”

Kategoriler: Gündem, İş, Teknoloji

Yorumlar (1) Yorum Yap

Girişim Dünyası

Keşke olayın sürprizini bozmasaydın. Belki bizden de sayfayı bulan olurdu :D

/