Apple CEO’su Tim Cook: Türkiye’de, Rusya’da, Hindistan’da ve Brezilya’da Sıkıntı Var

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Apple CEO’su Tim Cook uluslararası haber ajansı Reuters’a Apple satış hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu. Bu yılki satış hedeflerine gelişmekte olan ülkelerde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle ulaşamayacaklarını dile getiren Cook, borsayı gelen düşük satış rakamlarına hazırladı.
Yapılan tahminlere bakıldığında Apple, Aralık ayı ile sona erecek yılın son finansal çeyreğinde 91 milyar dolar gelir elde edecek. ‘’Gelişmekte olan pazarlarda sıkıntı var’’ açıklamasını yapan Tim Cook ise yatırımcılara konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda sıkıntı yaşadıkları pazarları Türkiye, Hindistan, Rusya ve Brezilya olarak gösterdi.

Fiyatlar Hala Cep Yakıyor

Geçtiğimiz aylarda yaklaşık 7 TL’ye kadar yükselen dolar kuru, Apple’ı ürünlerine zam yapmaya mecbur bırakmıştı. Ve sonuç olarak iPhone fiyatları, araba fiyatlarına yaklaşmıştı. Fakat sonradan kur tekrar 5.5 TL seviyelerine düştü.
Apple da kurdaki bu düşüşü gördü ve Türkiye’deki ürünlerin satış fiyatlarını düşürdü. Ancak yapılan bu indirime rağmen başta iPhone’lar olmak üzere tüm Apple ürünleri hala çok pahalı.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/