Apple CEO’su Tim Cook: İngilizce ile Vakit Kaybetmeyin, Programlama Dili Öğrenin

Bir lisan bir insan demiş atalarımız fakat bazı kesimler bu durumun bundan yıllar önce değiştiğini söylüyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook ise konuşmalarından birinde bu değişime vurgu yaptı.
Programlama dili öğrenmenin, yabancı bir dil öğrenmekten daha önemli olduğunu belirten Apple CEO’su, yabancı dile harcanacak zamanı programlamaya harcamanın daha mantıklı bir hamle olduğunun altını çizdi. Ayrıca Tim Cook’a göre temel kodlama eğitimi tüm okullarda zorunlu müfredata dahil edilmeli.
Programlama, teknoloji çağının en önemli araçlarından. Artan yazılım ihtiyacı diğer ihtiyaçlara oranla daha baskın. Gelişmeler bu yönde devam ederse her mesleki alan bir şekilde kodlama bilgisine ihtiyaç duyacak.
Tabi ki burada savunulan şey dünyada milyarlarca insanın bildiği İngilizce’yi öğrenmemek değil. Özellikle gençlerin teknik konularda zayıflamalar yaşadığı görülmüş. Bunun temel sebebinin ise bazı gençlerin her şeyin İngilizce’den ibaret olduğunu düşünmelerinden kaynaklandığı belirlenmiş. Oysa Tim Cook’a göre İngilizce bilmeyen bir birey, programlama eğitimini daha çok önemsemeli.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (3) Yorum Yap

Aynen öyle İngilizce bilmeden programlamayı nasıl öğrenmek imkansız gibi bir şey. Bende bir yazılımcı olarak kendi imkanlarımla İngilizce konuşma becerimi attırmaya çalışıyorum. Bunun için de Speakingline uygulamasını kullanıyorum. İngilizce konuşma pratiği yapmak konusunda oldukça iyi bir uygulama. Tüm eğitmenleri söylendiği gibi sertifikalı. Yani diğer uygulamalarda gibi çat pat İngilizce konuşan bir eğitmen ile karşılaşmıyorsunuz bu uygulamada.

Çetin

İngilizce bilmeden programlama dili nasıl öğreneceğiz sayın Cook?

/