17 Ekim 2018
Apple CEO’su Tim Cook: İngilizce ile Vakit Kaybetmeyin, Programlama Dili Öğrenin
Bir lisan bir insan demiş atalarımız fakat bazı kesimler bu durumun bundan yıllar önce değiştiğini söylüyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook ise konuşmalarından birinde bu değişime vurgu yaptı.
Programlama dili öğrenmenin, yabancı bir dil öğrenmekten daha önemli olduğunu belirten Apple CEO’su, yabancı dile harcanacak zamanı programlamaya harcamanın daha mantıklı bir hamle olduğunun altını çizdi. Ayrıca Tim Cook’a göre temel kodlama eğitimi tüm okullarda zorunlu müfredata dahil edilmeli.
Programlama, teknoloji çağının en önemli araçlarından. Artan yazılım ihtiyacı diğer ihtiyaçlara oranla daha baskın. Gelişmeler bu yönde devam ederse her mesleki alan bir şekilde kodlama bilgisine ihtiyaç duyacak.
Tabi ki burada savunulan şey dünyada milyarlarca insanın bildiği İngilizce’yi öğrenmemek değil. Özellikle gençlerin teknik konularda zayıflamalar yaşadığı görülmüş. Bunun temel sebebinin ise bazı gençlerin her şeyin İngilizce’den ibaret olduğunu düşünmelerinden kaynaklandığı belirlenmiş. Oysa Tim Cook’a göre İngilizce bilmeyen bir birey, programlama eğitimini daha çok önemsemeli.
4

Yorumlar (1)


arrow_upward