Anlık Değil, Geleceğe Video Bırakabildiğiniz Sosyal Ağ: LeadTime [Röportaj]

LeadTime, alışılagelmişin aksine anlık bir video paylaşım uygulaması değil, basit ve eğlenceli ajanda arayüzü ile geleceğe video atılabilen bir sosyal medya uygulaması.

Biz de İTÜ Çekirdek girişimi olan LeadTime’in ekibi olan LeadTeam ve kurucusu Erdem Yürük ile kısa ama keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

LeadTime nedir?

LeadTime, basit ve eğlenceli ajanda arayüzü ile geleceğe video atılabilen, dünya çapında büyümeyi hedefleyen bir sosyal medya uygulamasıdır. Appstore ve Google Play’ de yerini yeni alan uygulama içerisinde yüzlerce genç, geleceğe video çekerek yepyeni bir sosyal medya deneyimini arkadaşları ile paylaşıyor. Türkiye’ nin en önemli kuluçka merkezlerinden olan İTÜ Çekirdek’ in desteklediği bu girişim, önce ülkemizde, sonrasında ise ABD pazarında büyüyerek dünya çapında bir başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Peki LeadTeam nedir?

LeadTeam, Türkiye’ de başarılı ve heyecanlı gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu ve dünya çapında bir girişim gerçekleştirmeyi amaçlayan topluluktur. Farklı üniversitelerden 100’ den fazla üniversite öğrencisi, genç profesyoneller ile birlikte LeadTime isimli bir sosyal medya girişimi başlatıyor. Bu girişimde gençler, girişimcilik, iş planlama, sunum teknikleri ve takım çalışması konularında tecrübeler kazanıyor. Ayrıca içerik geliştirilmesi, online & offline pazarlama, satış ve iş planlama süreçlerinde görevler alabiliyorlar.

LeadTeam neyi amaçlıyor ve bu ekip nasıl çalışıyor?

Dünya ekonomisinde teknoloji girişimlerinin zirveyi oluşturduğu bu dönemde, ülkemizin yakın geleceği gençlerde teknoloji ve girişim alanlarında farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu amaçla kurulan ve LeadTime uygulamasında birlikte çalışan LeadTeam ekibi, üniversite öğrencilerine girişimcilik ruhunu, gerçek bir girişim üzerinde çalışırken aşılayabilmektir. Bu açıdan başarılı öğrenci ve girişimcilik kulüpleri ile de ortak çalışarak,  tecrübe kazanmalarını sağlıyoruz.

LeadTeam organizasyonu, 6 farklı komisyon ve çalışma gruplarından oluşuyor. Bir yandan önemli bir deneyim kazanan gençler, bir yandan yeni insanlar ile tanışarak eğlenmeye de fırsat buluyor. LeadTeam takımlarına katılmak isteyenler internet sitemizden bize ulaşarak aramıza katılabilirler.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

CEOtudent’a bu keyifli röportaj için teşekkür ederim. ?

[divider]⇓ LeadTime’ı App Store’dan ve Google Play’den indirebilirsiniz ⇓[/divider]

 

 

 


Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/