ALGIDA DEĞİŞİKLİK

ABDULLAH DEMİR

ABDULLAH DEMİR

Araştırmacı-okur-yazar -çizer-gezer

13 Ağustos 2017

          Houston havalimanı’nın müşterilerinden sürekli aldığı bir şikayet vardı, bagaj bekleme süresinden şikayetçilerdi.

         Yolcular uçaktan iniyor ve uzun bir müddet bagajlarının kendilerine ulaşmasını bekliyordu. Bu uzun bir müddet bekleme yolcuların canlarını sıkıyor ve beklemekten dolayı şikayet ediyorlardı.

          Bu sorunu çözmek isteyen Houston havalimanı yetkilileri bagaj yükleyicilerinin sayısını artırarak bekleme süresini 8 dakikaya düşürdüler. Ancak şikayetler daha da arttı.Sorunu daha detaylı inceleyen yetkililerin vardığı sonuç , yolcuların uçaktan inip bagaj teslim noktasına 1 dakikada vardıklarını , dolayısıyla bagajlarını teslim alabilmek için 7 dakika beklemek zorunda olduklarını fark ettiler. Bu sorunu çözmek isteyen havalimanı yetkilileri yolcuları bekletmek yerine onları hareket ettirdiler. Yolcular artık 1 dakika hareket ettirmek yerine 7 dakika hareket ettirip 1 dakika beklettiler ve bu sayede yolcuların bagajlarına ulaşma süresi değişmemişti fakat yolcular beklemekten şikayet etmediler çünkü bagajlarına ulaşmak için hareket ediyorlardı. Artık beklemenin verdiği huzursuzluk yerini bagajına ulaşmak için hareket etmeye bırakmıştı. Houston havalimanı yetkilileri yaptıkları ufak bir algı değişikliğiyle sorunu başarıyla çözmüştü.
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap