Aktif Bir Sosyal Yaşamın Kariyerinize Sağlayacağı 5 Fayda

Letz

Letz

Aktivite bazlı sosyalleşme uygulaması Letz, hayatı doyasıya yaşamanı sağlıyor.

Sosyal hayat hepimizin olmazsa olmazı fakat okul, iş, kariyer derken zaman ayırmakta zorlanıyoruz. Çoğu zaman iş ya da okul çıkışı, eve mi gitsek yoksa sosyal bir şeyler mi yapsak ikilemlerinde kalıyoruz. Oysa bilinenin aksine sosyal yaşam başarımıza, kariyerimize büyük katkılar sağlıyor. Bunlardan en faydalı olanları sizler için derledik.

1) Gözlem yapma ve adaptasyon yeteneği

Ne kadar çok insanla, ne kadar plan yapıp bir araya gelirseniz onları gözlemleme şansınız bir o kadar artıyor. Bu da size insanları, arkadaş gruplarını ve yeni ortamları hızlı bir şekilde tanıma şansı sunuyor. Sosyal yaşamı aktif olanlar belirli bir zaman sonra, dahil oldukları her yeni ortamda müthiş gözlem yetenekleri ile insanları tanıyor, anlıyor ve kısa sürede adapte oluyorlar. İş ortamının da sosyal bir ortam olduğunu varsayarsak bu gözlem yeteneğiniz kariyerinize de olumlu yansıyor.

2) Networking

Hepimizin uğruna çaba sarfettiği ve günümüzde başarının anahtarlarından biri sayılan networking karmaşası da sosyal hayatta aktif olanlar için oldukça kolay! Çünkü onlar sosyalleştikçe çevresine yeni insanlar katıyorlar ve deneyimlerinden dolayı tanışma aşamalarında oldukça enerjik tavırlar sergileyen özgüvenli bir imaj çiziyorlar.
Cuma akşamı arkadaşlarınızla gittiğiniz bir konserde tanışacağınız bir insanın iş hayatınızda yepyeni kapılar açabileceğini unutmayın. Networking yeteneğinizi geliştirin, sosyalleşin!

3) Vizyon

Ne kadar çok insan tanırsanız, ne kadar farklı aktiviteye katılırsanız dünyaya bakış açınız o kadar genişliyor. Bazen insanların tek bir söylemi sizde yeni ufuklar açabiliyor. Bu kazanılan vizyon, yaptığınız işte alınacak kararlara çok yönlü bakıp, bir sonraki adımı hesaplayabilmenizi sağlıyor.

4) Özgüven

Aktif bir sosyal yaşam özgüveninizi doğrudan etkiliyor. Yeni insanlarla bir şeyler paylaşmak, onlara karşı güven duymak toplum içinde sizi çok daha rahat ve özgüvenli biri yapıyor. Bu özgüvenli yaklaşım, kariyerinizi gidişatını da oldukça etkiliyor.

5) Yeniliklerden anında haberdar olma

Pazartesi iş yerine ya da okula gider gitmez başlayan; ‘Bu hafta sonu Levent’te açılan yeni mekana gittim inanılmazdı!’ ya da ‘Vizyona yeni giren filmi izledin mi?’ gibi cümleler hep sosyal hayatta aktif olan dostlardan gelir. Yeni açılan yerler, film festivalleri, kültür-sanat etkinlikleri, en iyi konserler hep onlardan sorulur. Haliyle iş dünyasındaki sosyal ortamında aranılan, sevilen, enerjisine hayran kalınan insanlar haline gelirler. Bu enerji de, onların hem işlerini daha çok sevmelerine hem de kariyer basamaklarını hızla tırmanmalarına yardımcı olur.

Letz ile sosyal hayatını canlandırıp bütün bu faydalara kolayca sahip olabilirsin.

Sosyal hayatınıza yeni bir renk katacak olan Letz ile kiminle, ne yapmak isterseniz kolayca planlayın! Uygulamayı hemen buradan indirebilirsiniz.
Kategoriler: Kariyer, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/