Airbnb’nin En Çılgın Kiralama Hizmeti: Lego House’ta Bir Gece

Elif Özçakmak

Elif Özçakmak

İTÜ - İşletme Mühendisliği | Editör @ceotudent

İnternetten ev veya oda kiralama hizmeti sunan Airbnb ile LEGO şirketi bir araya gelerek lego severleri mutlu edecek bir işe imza attı. Airbnb, Danimarka’nın Billund kentinde bulunan Lego House’ta bir gece konaklama imkanı sunuyor. Ancak, bunun için hayal gücünüzü biraz çalıştırmanız gerekiyor.

Lego House’a giriş için bir soruyu 50-500 kelimeyle cevaplamanız isteniyor: Eğer sonsuz legonuz olsaydı, ne inşa ederdiniz?

Lego House’u ücretsiz ziyaret etmek isteyenler, 16 Kasım’a kadar cevaplarını gönderebilirler.

Kazanan kişi, yanında 3 kişiyle birlikte 24 Kasım’da Lego House’ta bir gece geçirme ve uzman bir Lego yapımcısıyla birlikte sonsuz legoyla inşa etmek istediği şeyin bir versiyonunu yapma şansı yakalıyor.

Airbnb’de yazan açıklamaya göre, Lego House gezisinde kazanan kişi ve yanındaki katılımcılara dünyanın en iyi lego inşa uzmanlarından olan Jamie eşlik ediyor. Gezi, Lego House için halka açık zaman bittiğinde başlıyor. Lego House’ta 6 milyondan fazla lego kullanılarak yapılmış Yaratıcılık Ağacı’ndan, dünyanın dört bir yanından lego severlerin yaptığı eserlerin sergilendiği Başyapıt Galerisi’ne, geçmişten günümüze Legoların tarihinin anlatıldığı bodrum katından, kendi lego filminizi, robotlarınızı, şehirlerinizi vs. tasarlayabildiğiniz Deneyim Bölgeleri’ne birçok alan gezdiriliyor.

Daha sonra, 6 metrelik lego şelalesinin altında bulunan, her şeyin; koltukların, yatağın, televizyonun, kitapların legodan yapıldığı yatak odasına geçiliyor. Aynı zamanda, buraya girerken kazanan kişinin inşa etmek istediği fikir de Jamie’nin yardımları doğrultusunda bu odada yapılıyor.

Son olarak da LEGO’nun, misafirler için Airbnb’de açıkça belirtmediği, ancak Lego House’ta kendilerinden bir iz bırakacakları, kendileri için güzel bir anı olacak bir sürpriz bulunuyor.
İlgilenenler için Airbnb’de bulunan Lego House ilanı: https://www.airbnb.co.uk/night-at/lego-house

Yorumlar (0) Yorum Yap

/