Acil İhtiyaçlarınızda Borç Para Bulmanızı Sağlayacak 4 Yöntem

Alper Gürcanoğlu

Alper Gürcanoğlu

15 yıllık finans tecrübemle online içerikler üretiyorum.

Bazen çok sıkışık durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aslında her insanın başına gelebilecek bir durum olsa da insan kendi başına gelince zor durumda kalabiliyor. Biz de bu içeriğimizde sizler için zor durumlarda borç bulabileceğiniz yöntemleri derledik.

1- Kara gün dostlarınızdan yardım isteyin.

Borç para bulmak için gidebileceğiniz ilk yer aileniz ve yakın arkadaşlarınızdır. Öncelikle bu kişileri arayın, gerekirse yüz yüze konuşun ve paraya ihtiyacınız olduğunu belirtin. İşe yaramazsa sonraki bölüme geçin.

2- Çek, senet işlerinden uzak durun.

Senetle para veren yerler arıyorsanız şimdiden vazgeçin. Türk Ceza Kanunu’na göre tefecilik bir suçtur. Ayrıca dolandırıcılık olayıyla karşılaşma ihtimaliniz de bulunmakta. Bu nedenle çek veya senetle borç veren yerlere mümkün olduğunca bulaşmayın.

3- İnternet dolandırıcılarına karşı dikkatli olun.

Yukarıdaki başlıkta bahsettiğimiz kişiler internet ortamına da girmiş bulunmakta. Kredi notu düşüklere kredi veriyoruz, kefilsiz kredi veriyoruz gibi başlıklarla kimlik bilgilerinizi almaya çalışmaktadırlar. İnternet ortamında kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.

4- Her zaman yasal yollardan yararlanmaya çalışın.

Kefilsiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bir bankaya gidip ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunun. Maaş durumunuza göre uygun ödeme planları hazırlayıp krediniz çıkacaktır. Eğer bu da olmadıysa telefon hattınız üzerine taksitle cihaz alıp satabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

İçeriğimizi beğendiyseniz yorumlarınızı aşağıdan gönderebilirsiniz. Borç para bulma konusunda bu unsurlara kesinlikle dikkat etmeyi unutmayın. Bir başka içerikte görüşmek üzere!

Yorumlar (0) Yorum Yap

/