Apple Ödülü 100 TL Daha Arttırdı: Açık Bulan Hüseyin Çoban’a ‘300 TL’ Ödül

Son günlerde gündeme gelen ‘Apple’ın açığını bulan’ gençlere bir yenisi daha eklendi. 19 yaşındaki Hüseyin Çoban, Apple’da bulduğu açığı bildirerek 300 TL para ödülü kazanırken, genç, aldığı ödül karşısında hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Alışveriş sırasında yaşanan sistem hatasıyla açığı keşfetti.

Oyunlara uzun zamandır ilgisinin olduğunu söyleyen Hüseyin Çoban bulduğu sorunu şu şekilde anlattı:

“Her hafta oyun hesabıma 75 TL gibi bir ücret yüklüyordum. Bir defasında yine Apple hesabıma bakiye olarak ücreti yükledim. Daha sonra oyun içinden ürün almak amacıyla oyuna girdim. Oyun içinden alacağım ürün için ekleme yerine tıkladım ama hesabıma eklenmedi. Apple Store’dan bakiyeme tekrar baktım, bakiyem yerinde duruyordu. Sonra yine denedim ve yine hata aldım. Bu defa telefonu kapatıp açtım. Ödeme yöntemini değiştirerek yeni bir ödeme yöntemi ekledim. Daha sonra bakiyemde -134 TL yazdı. Oyuna girdiğimdeyse hesabıma normalden 5 kat daha fazla elmas yüklenmişti”


“50-60 bin TL tutarında ürün satın alabilirdim.”

19 yaşındaki genç yaşadığı durumla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Art niyetli olsaydım uygulama içinde 50-60 bin TL tutarında ürün satın alabilirdim. Ben böyle bir şey yapmayıp direkt olarak Apple’a mail atarak durumu bildirdim. Onlar da bana ‘Süpersin Hüseyin’ diyerek hesabıma 300 TL ödül gönderdiklerini söylediler. Ben açıkçası Apple’dan böyle bir şey beklemiyordum. Çünkü bana hediye olarak bir telefon da gönderebilirlerdi. O konuda biraz hayal kırıklığına uğradım. Şu anda açığı kapattılar”


Geçtiğimiz günlerde Apple kendisinde açık bulan diğer kişilere para ödülü vermişti. Ödül düzenli olarak 100 TL’lik artışlar gösteriyor.

Kategoriler: Başarı, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/