7 Üniversite Bitirdiği Halde İşini Bırakmayan İzmirli İtfaiyecinin Meslek Aşkı

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

İtfaiye eri olarak görev yapan ve 7 üniversite bitirdiği halde itfaiyeciliğe devam eden Ahmet Kırtaş’ın meslek aşkı herkese örnek oluyor. Genç itfaiyecinin şimdiki hedefi ise doktora yapmak.
Kocaeli Üniversitesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümünü bitirdi. Bir yıl içinde de KPSS puanı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına atanan Kırtaş, hayalini kurduğu itfaiyecilik mesleğine de adım attı.
Kırtaş, hem çalışarak yangından yangına koşup hayat kurtardı, hem de teker teker üniversiteleri bitirmeye başladı.
Ahmet Kırtaş’ın bitirdiği bölümler ise şu şekilde:

Anadolu Üniversitesi İşletme
Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği
Katip Çelebi Üniversitesinde de İş Sağlığı ve İş Güvenliği
Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Resim
Atatürk Üniversitesi Acil Durum Afet Yönetimi
Anadolu Üniversitesi Laborant Veteriner

Şu anda 7 üniversite bitiren Kırtaş, doktorasını yapmak için de kolları sıvadı.
Ahmet Kırtaş, itfaiyecilik mesleğini çok sevdiğini ve adeta mesleğine aşık olduğunu söyledi. Ahmet Kırtaş, şu açıklamaları yaptı:

“Benim hayal ettiğim meslek itfaiyecilikti ve ben istediğim mesleği severek yapıyorum. Avrupa ülkelerinde itfaiyecilik çok değerli ve kutsal bir meslek ama ülkemizde pek öyle görünmüyor. Ben mesleğimi seviyorum. Kendi mesleğimi daha iyi nasıl yaparım dedim ve mesleğimle ilgili olarak kısa sürede tam 7 üniversite bitirdim. Bu benim için hiç kolay olmadı. Amirlerim, ekip arkadaşlarım ve üniversitedeki hocalarım bana bu konuda çok destek oldular. Nöbetlerimde hem işimi yaptım, hem ders çalıştım. Bence okumanın yaşı yoktur. Üniversite bitirdim ama işimi akademik düzeyde yapıyorum. Şimdi biraz kafamı dinledikten sonra doktora yapmak için yeniden kolları sıvayacağım. Ne kadar üniversite bitirsem de itfaiyecilikten vazgeçmeyeceğim. Bu mesleği herkese tavsiye ediyorum.”

Kategoriler: Başarı, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/