l 57 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaşan İncir.com Kapandı - CEOtudent

57 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaşan İncir.com Kapandı

Aldığı yatırımlarla ve iş hacmi olarak hızlı bir şekilde büyüyen, 2015’te 57 milyon dolar değerlemeye ulaşan İncir.com bugün yaptığı duyuru ile kapandığını belirtti.

Webrazzi’nin haberine göre 2016’nın erken dönemlerinden itibaren büyümesi yavaşlayan İncir.com, operasyonlarını sürdürmek için bir süredir yatırım arayışındaydı. Bu ihtiyacına cevap bulmakta zorlanan İncir.com’un durumu düzeltebilecek bir yatırım turu için Temmuz başında yatırımcılarla anlaşmış. 18 Temmuz’da yatırımcılarla sözleşme imzalamaya hazırlanan girişimin, bu beklentisi 15 Temmuz darbe girişimiyle tamamen rafa kalktı. Yatırımcıların bu süreçte yeni bir anlaşmaya imza atmak istememesi nedeniyle, İncir.com iflasın eşiğine geldi.

İflas eden İncir.com için kepenkleri indirmekten başka bir yol henüz görünmüyor. Türkiye’de devam eden OHAL kapsamında 1 Ağustos itibariyle şirketlerin  iflas erteleme talepleri tamamen yasaklandı.

İncir.com gibi hızlı büyüyen girişimlerin yola devam edebilmesi için, operasyonel harcamalar nedeniyle, nakit devamlılığı kritik bir öneme sahip.

Şu an İncir.com’a girdiğinizde aşağıdaki açıklamayla karşılaşıyorsunuz.57 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaşan İncir.com Kapandı 1

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/