40 Yıllık Hatrı Olan Festival: İstanbul Coffee Festıval

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Kahvenin artık, yalnızca bir içecek olma özelliğini aştığının farkındasınızdır. Özellikle son yıllarda artan Üçüncü Dalga Kahve akımı ile kahve, kendi moda ve kültürünü yarattı. Buradaki yazımızda Üçüncü Dalga Kahvenin pazarlama ve tüketimle ilgisini incelemiştik. Bu yazımızda da kahve kültürünün tavan yaptığı İstanbul Coffee Festival’den bahsedeceğiz.

İlk olarak iki sene önce, Galata Rum Okulu’nda gerçekleşen festival, geçen sene, İstanbul’un tarih kokan binası Haydarpaşa Tren Garı’nı kahve kokusuyla doldurdu. İstanbul Coffee Festival, bu sene ise festival kültürüne uyarak KüçükÇiftlik Park’ta olacak. 6 Ekim perşembe başlayacak festival, 9 Ekim pazara kadar devam edecek.

istanbul-coffee-festival-1

Geçen sene “Kahveye Yolculuk” mottosuyla yola çıkan İstanbul Coffee Festival, bu sene “İyi Kahve Şehrin Kalbinde” diyor ve kendisini şöyle tanımlıyor:

İstanbul Coffee Festival, geleneksel kahve kültürünün yanı sıra, yeni nesil kahve akımını, beraberinde getirdiği yaşam stilini, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sergi ve birçok ilgi çekici etkinlikle birlikte tüketici ile buluşturan, odağına deneyimi yerleştiren bir festivaldir.

coffee-festival

Çeşitlik aktivitelerin olduğu festivalin programına buradan ulaşabilirsiniz. Biletleri, dilerseniz seanslık (4 saat), dilerseniz günlük (8 saat), dilerseniz kombine şeklinde buradan alabilirsiniz.

Geçen sene katılım gösterdiğim ve hiç duymadığım kahveleri büyük bir zevkle tadarken kahve hakkında ilginç bilgilere sahip oldum. Bu sene de biletimi alıp büyük heyecanla beklediğim festival için geri sayım başladı!

Benim için geçen senenin özeti ise şu şekilde: (ilk Boomerang tecrübem olduğunu da belirteyim)

facebook-paylas2   new-twitter-paylas2

Kategoriler: Etkinlik, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/