32 Yıl Önce 23 Nisan’da Oturduğu Koltuğa, Yıllar Sonra Belediye Başkanı Olarak Döndü

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Nevşehir’in Avanos ilçesinde belediye başkanı seçilen Celal Alper İbaş, 1987 yılında ilkokulda okurken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda oturduğu belediye başkanlığı koltuğuna 32 yıl sonra CHP’den belediye başkanı seçilerek oturdu.

42 yaşındaki Celal Alper İbaş, 1987’de öğrenciyken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda oturduğu belediye başkanlığı koltuğuna, bu kez 32 yıl sonra CHP’den belediye başkanı seçilerek geçti.


Avanos Belediye Başkanlığı görevine başlayan İbaş’a, ziyaretine gelen anne- babası, 10 yaşında, başkanlık koltuğunda otururken, çekilen fotoğrafını hediye etti.

Celal Alper İbaş, 1987 yılında ilkokul öğrencisiyken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dönemin Avanos Belediye Başkanı Anavatan Parti’li Ali Rıza Karataş’ın koltuğuna oturmuş.

İbaş, 31 Mart Pazar günü yapılan seçimde belediye başkanı seçildi.

İbaş devir teslim töreninde şu açıklamaları yaptı:

“Görevi CHP’li belediye başkanından devraldığım için mutluyum. Şehrimiz için çalışacağız. Parti rozetimizi çıkardık. Herkese eşit davranacağız. Benden önceki belediye başkanımızın yarım bıraktığı bütün projeleri tamamlayacağız.”


“Belediye başkanlığı koltuğunu seçmiştim.”

1987 23 Nisan sabahı çekilen fotoğrafın hikayesinden bahseden İbaş, o günü şöyle anlatıyor:

“O yıllarda 1 günlüğüne belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştum. Bana, o dönem öğretmenim, ‘Belediye başkanı koltuğuna mı yoksa kaymakam koltuğuna mı oturmak istersin?’ diye sormuştu. Ben de ‘Belediye başkanlığı koltuğuna oturmak istiyorum’ demiştim. Kısmet bugüneymiş. 32 yıl önce 1 günlüğüne oturduğum koltuğa, inşallah 5 yıl süre boyunca oturacağım.”

Yorumlar (0) Yorum Yap

/