2020 Öne Çıkacak Web Sitesi Tasarımı Minimalizm  

Doğu

Doğu

Yüksek Lisans Öğrencisi Ülkesinde Düzgün Yapıldığına Pek İnanmasa da Pazarlama Meraklısı Çok Okuyan Az Gezen

Türkçe kelime karşılığı “sadecilik” olan ve son dönemde dijitalde web sitelerinin tarzı olan minimalizm nedir? 
Minimalizm uzun zamandır , web tasarımlarında, kullanıcı arayüzünde ve kullanıcı deneyiminde  kullanılıyor. Hâlâ tasarım trendlerinde  kabul görüyor.
Bu trendin devam etmesinde birkaç küçük etken var. Nörobilim uzmanları , kullanıcıların neyin nerede olduğunu daha net gördükleri siteleri daha çok tercih ettiğini destekliyor.

Minimalizmin en önemli kuralı çok basit: az daha çoktur. 

Bir sanat olan Minimalizm, Web tasarımında da kullanılsa bir sanattır. Web tasarımı da bir sanat eseri ciddiyeti ile yapıldığında oldukça başarılı olur. Bu sebeple, Web site tasarımını gerçekleştiren tasarımcı , bir sanatçı olarak minimalist yaklaşım kullanarak, ortaya çok ilgi çekici, ana hedefi ortaya koyan, başarılı bir internet sitesi ortaya çıkarabilir. Tabi bunun bazı kurallarını bilmesi gerekmektedir.
Bunca karmaşıklığın yaşandığı internet siteleri arasında, minimalist siteler oldukça dikkat çekici olarak tercih edilmektedir.

Peki Minimal Site Nasıl Olmalı ?

1. Beyaz renk ilk tercih olmalıdır, soft ve temiz renkler her zaman daha kaliteli ve daha güvenilir addedilir. Renk seçimleri yapılırken beyazın yanında gri ve kontrası olan siyah tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Böylelikle logo ile de uyum sağlanacaktır.
2. Parlak renkler ve parlak kontrast ile uyumlu çalışmalar olmalı.
3. Yeni ve sıradan olmayan font seçimi yapılmalıdır.
4. Geleneksel butonlar yerine ilgi çekici ve yeni butonlar yerleştirilmeli.
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/