2019 Yazı İçin Bill Gates’ten 5 Kitap Önerisi

Emre Ülkem

Emre Ülkem

Boğaziçi Uni.

Tatile giderken yanına olabildiğince az eşya aldığını belirten Bill Gates, yaz tatilinde hangi kitapları okusam diye düşünenler için 5 kitaplık bir öneri listesi hazırlamış.

1) The Future of Capitalism

Collier’in son kitabı, kapitalizmin nereye gittiğine dair bir bakış açısı sunuyor.

2) Nine Pints

“Belirli bir konuyla ilgili derinlere inen kitapların büyük bir hayranıyım, bu yüzden Nine Pints (başlık ortalama yetişkinin kan hacmine atıfta bulunuyor) listemde.” diyen Gates’in önerdiği bu kitabın kapağında şunlar yazıyor: “Para, tıp ve kanın gizemlerine yolculuk.”.

3) Upheaval

Kitap, kriz anlarında toplumların nasıl tepkiler verdiğini anlatıyor. Ulusların, iç savaş, yabancı tehditler ve genel kötüye gidiş gibi temel zorluklarla nasıl mücadele ettiğini göstermek için bir dizi büyüleyici vaka çalışmasını örnek gösteriyor.


4) Presidents of War

“Bu kitabı almaya karar vermemi sağlayan şey, Vietnam Savaşı’na olan ilgimdi. Bitirdiğimde, sadece Vietnam hakkında değil, ABD’nin 19. yüzyılda ve 1970’lerde girdiği diğer sekiz büyük çatışma hakkında da birçok şey öğrendim.”


5) A Gentleman in Moscow

A Gentleman in Moscow, listedeki tek roman olma özelliğine sahip. Bir Moskova otelinde ömür boyu ev hapsine çarptırılan bir Kont hakkındaki yazılan bu roman, herkesin tadını çıkarabileceği ilgi çekici bir hikayeye sahip.

İlgili İçerikler:

Kategoriler: Fayda, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/