17 Yaşındaki Tenisçi Yankı Erel Wimbledon Şampiyonluğu Yaşayan İlk Türk Oldu

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Yankı Erel ve Otto Virtanen ikilisi, Wimbledon gençler çift erkeklerde Nicolas Mejia ve Ondrej Styler ikilisini 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Böylece Yankı Erel Wimbledon şampiyonluğu yaşayan ilk Türk sporcu oldu.

Londra’da yapılan turnuvanın son maçında gençler kategorisi çift erkekler final maçına çıkan Yankı Erel ve Virtanen, Kolombiyalı Nicolas Mejia ve Çek Ondrej Styler ikilisiyle karşı karşıya geldi.


1 saat 26 dakika süren maçın galibi Erel ve Virtanen ikilisi oldu.


İkili, 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek maçı kazandı ve kupaya uzandı.


“Bir Grand Slam’de kupa almak hayalimdi”

DHA’ya konuşan Yankı Erel, bir gün Wimbledon’da şampiyon olmayı hep hayal ettiğini söyledi, “En büyük hayalimi gerçekleştirdim. Bir Grand Slam’de kupa almak hayalimdi. Şampiyon olacağımızı, kupayı kaldıracağımızı biliyordum. Wimbledon’da oynamak harika bir duygu. Herkes söylüyordu Wimbledon başka diye. Gerçekten öyleymiş. Daha önce başka büyük turnuvalarda da oynadım ama burası başka. Çok mutluyum. Çok emek verdik, çok çalıştık. Bu bir ekip işi. Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Tenis Federasyonu’na ve antrenörüm Nika Kakula ve Tekirdağ’da ilk tenise başladığımda antrenörüm olan İsmail Ata’ya çok teşekkür ederim. Birlikte başardık. Burada şampiyon olacağımızı biliyordum” dedi.

İşte şampiyonluğun geldiği son sayı. ?


Gençler kategorisinde Grand Slam şampiyonluğu yaşayan ilk Türk tenisçi Yankı Erel’i gönülden tebrik ediyoruz. ??

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/