15 Temmuz ‘lar Barbaros’lar Hamit’ler  Halis’ler ve Çanakkale .

Safiye cakici

Safiye cakici

Türkiye Genclik Konseyi Gazetesi İÇERİK EDİTÖRÜ batakdeniz halkla ilişkiler ve reklam & basın yayın medya Likya tv hakla ilişkiler basın yayın İnsanKaynakları&NeşetErtaş & www.batıakdeniz.com

14 Temmuz 2017

…..Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları dahil tarih boyunca verdiğimiz bütün şehitlere Allah’tan rahmet diliyor geride bıraktıkları eş evlat ana baba dost herkese sabır diliyorum.
  Bu klasikleşmiş sözleri sarfederken bile  utanıyorum formaliteyi de yerine getirdik oh rahatım diyemiyorum.Bizler onlar sayesinde şu güzel ülkede yaşamlarımızı sevdiklerimizle yine  en güzel şekilde sürdürürken onlar o kadar ağir bir bedel ödedi ki….hiç bir sözü bunu teselliye yeteceğini sanmıyorum ama kayıtsız da kalamıyorum.Onlar bir misyon üstlendi ve  bu onlara nasip oldu .Hepimizde varmı o yürek ben çok merak ediyorum ve kısa bir anektodun kıyısına iliştirilmiş bir mektup çekiyor dikkatimi.Çanakkele Şehitlerimizden Barbaros şehidi Hamit Bey’in eşi Zeliha Hanım’a yazdıgı o mektub… okuduğumda mahçubiyeti hayranlığa bırakan birazda tebessümle iç geçirerek okudugum o mektubun hem osmalıcasını hem türkçesini paylaşmak istiyorum.İşte O Mektup: 
 Ruhum,

Göndermiş olduğunuz mektubu aldım. Teşekkür ederim. Yazısında ve söyleyişinde, her yerinde ayrı ayrı letafet var. Böyle mektuba ben cevap vermekten acizim. Ne kadar yazsam anın yerini tutmaz. İnşallah İstanbul’a geldiğimde yazı tahsili göreceğim. Olmaz mı

Ağabeyime hürmeti mahsusade bulunduğunuzdan dolayı cümlenize ayrı ayrı teşekkür ederim. Saniyen Nuri Efendiye evvelsi gün mektup gönderdim. Şimdiye kadar ne için geciktirmiş, bakalım ne cevap gelecektir. İkinci mektubumu mufassal yazarım. Çok uykum geldi. Pederin, validenin ellerini öperim. Karındaşlarının da gözlerinden öperim.

Not Bizim kraliçe hanıma mahsustur.
http://dai.ly/xyacvz

Yorumlar (0) Yorum Yap

/