13 REASONS WHY 2.SEZON// DİZİ İNCELEMESİ 

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

İlk önce dizinin bu sezonunu beğendiğimi söylemeliyim ancak ilk sezon bundan çok daha iyiydi. Bazı oyunculuklar çok iyiyken , bazıları gerçekten çok kötüydü. Örneğin Clay karakterini canlandıran oyuncu rol yapmıyordu resmen , adamın tek surat ifadesi vardı, mutlu mu üzgün mü anlamıyordun, çok kötüydü. Kesinlikle 1.sezondaki performansı yoktu. 

Dizinin beğenmediğim bir başka yönü ise konuyu gereksiz uzatmaları. Zorlama olarak 13 bölüme tamamlamak istemişler gibiydi. Eğer 13 bölüm değilde 10 bölüm yapsalardı çok daha iyi olacaktı.
Diziyi müzikleri bakımından da diğer sezona göre yetersiz buldum.

Diziyi gömdükte gömdük ama beğendiğimi söylemiştim o yüzden şimdi iyi olduğunu düşündüğüm kısımlara geçelim.

Jessica ve Mr.Porter’ı canlandıran oyuncular çok başarılıydı. Mr.Porter’ın mahkemeye çıktığı kısımda oyunculuğu müthişti. Pişmanlığını çok güzel bir biçimde yansıtmıştı. 
Diğer beğendiğim bir nokta ise bu sezonda Hannah’nın dışına çıkılması. Hannah karakterinin intiharı dışında , diğer karakterlerin sorunlarını ve çözümlerini işlemişler bu sezonda.
En beğendiğim yanı ise her olayın iki tarafı olduğunu ancak tecavüz ve tacizin hiçbir haklı yönü olmadığını işlemeleri , zaten bütün bölümlerde bu konu üzerine  gidilmişti. İzleyiciye empati kurdurtabilen güzel sahneler vardı bu sezonda.

Dizinin ikinci sezonunu beğendim ancak ilk sezona başlamadıysanız eğer bu saatten sonra izlemenizi tavsiye etmem.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/