12 Yaşındaki Nehir Uluslararası Piyano Yarışması’na Damga Vurdu

Nehir, henüz 4 yaşındayken müziğe olan yeteneği keşfedilen İzmirli pırıl pırıl bir genç. 5 yıl önce burslu kazandığı Yaşar Üniversitesi’nin Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Akademisi’nde klasik piyano eğitimi alıyor.
Bu 5 yıla; Uluslararası Mozart Academy Piyano Yarışması’nda 2.’lik ve 3.’lük, Belçika’da düzenlenen Uluslararası Cesar Frank Piyano Yarışması’nda 2.’lik ve son olarak 26 ülkeden 80 yarışmacının katıldığı Uluslararası Ischia Piyano Yarışması’nda 2.’lik ödüllerini sığdırması ilerde de harika başarılara imza atacağının bir göstergesi.
Günde en az 2 saatini piyano pratiğine ayıran müziğe tutkulu bu genç piyanist: “İleride tüm dünyayı dolaşarak konserler vererek müziğimi ve ülkemi herkese tanıtmayı hayal ediyorum. Ayrıca, çalışmalarımı evde de rahatça sürdürebilmek için iyi bir akustik piyanoya sahip olmayı çok istiyorum.” dedi. Piyanoyla beraber
iyi derecede gitar ve bateri de çalan bu gencin yetenekleri müzikle de sınırlı
kalmıyor; aynı zamanda lisanslı olarak basketbol ve tenis sporlarıyla da
ilgileniyor.

Nehir bu yolda ilerlerken ailesinin desteğini de sonuna kadar hissediyor. Ailesi de yaptıkları açıklamayla kızlarıyla ne kadar gurur duyduklarını belirtiyorlar: “Nehir, sanatta, sporda ve derslerinde çok başarılı bir öğrenci. Hiçbir zaman dersleri aksar mı diye korkumuz olmadı. Sanat ve spor hep hayatımızın içinde oldu. Nehir, ileride hangi mesleği seçerse seçsin dünyayı dolaşıp konserler vermek ve ülkesinin adını her yerde duyurmak istiyor. Nehir’in yurt dışında ülkemizi temsil edebilmesi için ailesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.” 
Devrim Özzengin’in kanalından Nehir’in piyano performanslarına göz atabilirsiniz. 
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (1) Yorum Yap

Çağatay Gültekin

Gurur kaynağı!

/